A globális érdeklődést kiváltó események (olimpia, világjárvány, háború stb.) kapcsán rendszeresen megjelennek az emberek figyelmének felkeltésére és becsapásukra épülő különféle internetes átverések. Ennek fényében nem meglepő, hogy a brit uralkodó közelmúltban bekövetkezett halálát is sokan próbálják felhasználni saját, egyáltalán nem nemes céljaik elérésére.
A Kaspersky biztonsági cég jelentése szerint nagyon felszaporodtak a királynő elhunytával kapcsolatos átverések. A változatos formában és területeken fellelhető csalási kísérletek a "sima" jelszólopástól egészen a nem létező kriptovaluta értékesítéséig terjednek, de kínálnak emlékérméket és pólókat is a pillanatok alatt felhúzott kamu webshopokban. Utóbbiaknál vásárolva a becsapott felhasználó a személyes- és banki adataival gazdagítja a csalókat.
A brit uralkodó halálához köthető csalásokra már múlt héten figyelmeztetett az Egyesült Királyság Nemzeti Kiberbiztonsági Központja (NCSC) is, mivel "mint minden jelentős esemény esetében, a bűnözők megpróbálhatják kihasználni Őfelsége, a királynő halálát a saját hasznukra". A szervezet ezért arra kérte a felhasználókat, hogy fokozott óvatossággal kezeljék a hozzájuk érkező, ilyen témájú elektronikus leveleket és SMS-eket.
A Bitdefender jelentése szerint már szeptember 12-én beindult az a rosszindulatú üzenetkampány, amely egy a királynő tiszteletére megalkotandó "MI memóriatábla" kapcsán kérte a támogatást. Valójában viszont az volt a cél, hogy a gyanútlan felhasználókat egy hamis microsoftos bejelentkezési oldalra irányítsák, ahol a bűnözők begyűjthették a bejelentkezési adatokat.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak