A szakértői jelentések szerint az internetes bűnözői csoportok villámgyorsan reagáltak a történtekre, és számtalan trükkel igyekeznek hasznot húzni II. Erzsébet halálából.

A globális érdeklődést kiváltó események (olimpia, világjárvány, háború stb.) kapcsán rendszeresen megjelennek az emberek figyelmének felkeltésére és becsapásukra épülő különféle internetes átverések. Ennek fényében nem meglepő, hogy a brit uralkodó közelmúltban bekövetkezett halálát is sokan próbálják felhasználni saját, egyáltalán nem nemes céljaik elérésére.

A Kaspersky biztonsági cég jelentése szerint nagyon felszaporodtak a királynő elhunytával kapcsolatos átverések. A változatos formában és területeken fellelhető csalási kísérletek a "sima" jelszólopástól egészen a nem létező kriptovaluta értékesítéséig terjednek, de kínálnak emlékérméket és pólókat is a pillanatok alatt felhúzott kamu webshopokban. Utóbbiaknál vásárolva a becsapott felhasználó a személyes- és banki adataival gazdagítja a csalókat.

A brit uralkodó halálához köthető csalásokra már múlt héten figyelmeztetett az Egyesült Királyság Nemzeti Kiberbiztonsági Központja (NCSC) is, mivel "mint minden jelentős esemény esetében, a bűnözők megpróbálhatják kihasználni Őfelsége, a királynő halálát a saját hasznukra". A szervezet ezért arra kérte a felhasználókat, hogy fokozott óvatossággal kezeljék a hozzájuk érkező, ilyen témájú elektronikus leveleket és SMS-eket.

A Bitdefender jelentése szerint már szeptember 12-én beindult az a rosszindulatú üzenetkampány, amely egy a királynő tiszteletére megalkotandó "MI memóriatábla" kapcsán kérte a támogatást. Valójában viszont az volt a cél, hogy a gyanútlan felhasználókat egy hamis microsoftos bejelentkezési oldalra irányítsák, ahol a bűnözők begyűjthették a bejelentkezési adatokat.

Biztonság

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.