Az új fejlesztést pontosabb lenne olyan Chromium-alapú alkalmazásfuttatási környezetnek nevezni, ami megtévesztésig hasonlít egy böngészőre.

Böngészőt fejleszt a Citrix. A vállalati szoftverek piacán kevés ennél meglepőbb hír lehetne (pl. ha az SAP bejelentené, hogy következő fejlesztése egy FPS játék lesz). De szó sincs arról, hogy a vállalati szoftverek gyártójaként a Citrix be akarna lépni a konzumer piacra. Nagyon leegyszerűsítve: egy biztonságos futtatási környezetet készítettek a Citrix Workspace-en futtatott webes alkalmazásokhoz.

A jövőben bármilyen helyben telepített, azaz belső tárhelyen hosztolt webes alkalmazást vagy biztonsági házirenddel korlátozott SaaS (Software as a Service) alkalmazást indít el a felhasználó a Citrix Workspace-ben, az a Citrix Workspace Browserben fog futni, derül ki a Citrix hivatalos blogján közzétett ismertetőből.

Mint Zaid Merchant termékmenedzser írja a bejegyzésben, a Citrix Workspace alkalmazással integrált Chromium-alapú Workspace Browser egy transzparens biztonsági réteget ad a felhasználói élményhez. Párhuzamosan biztosítja egy natív böngészőeszköz minden funkcióját végfelhasználó munkakörnyezetében.

A böngésző magas szintű biztonságát az hivatott garantálni, hogy integrálták a szoftvercég felhős zero-trust biztonsági szolgáltatásával, a Citrix Secure Private Access-szel. Ez teszi lehetővé azt is, hogy a böngészőből VPN nélkül hozzá lehessen férni a belső tárhelyen üzemeltetett webes alkalmazásokhoz és a SaaS alkalmazásokhoz egyaránt. Szintén egyszerűsíti a munkamenetet, hogy egyszeri bejelentkezéssel lehet elérni minden Citrix Workspace-szel indított appot függetlenül attól, hogy az helyben hosztolt vagy SaaS alkalmazásról van szó. A Workspace Browser Windowson támogatja a proxy-hitelesítést is.
 

Rövid videós útmutató a Workspace Browserhez


A progresszív webes alkalmazások (PWA) kezelésével és a biztonsági irányelvekkel konzisztens felhasználói élményt nyújt, ígéri böngészőjéről a Citrix. A biztonsági házirend árnyaltan, URL-enként alkalmazható. Akár alkalmazásonként is tiltható például a képernyőképek készítése, a letöltés vagy a nyomtatás. Letiltható, korlátozható a vágólap használata, és a képernyőkre akár vízjelet is lehet tenni. Emellett tartalmaz védelmet a keyloggerek ellen, valamint meg tudja előzni, hogy egy támadó szoftver képernyőfelvételt készítsen, vagy maga a felhasználó akaratlanul ossza meg képernyőjét.

Ismerős munkakörnyezetet akartak

A böngésző amúgy nem sokban tér el a Chromium-alapú böngészőktől (Chrome, Edge), így a Ctirixnek legalább azzal nem kellett különösebben foglalkoznia, hogy ismerős kezelőfelületet biztosítson. A Worspace Browser támogatja a mikrofon- és webkamera-használatot (pl. a videokonferenciás csoportmunkához), van benne letöltés- és könyvjelzőkezelő, támogatja a sötét üzemmódot, a fülek és ablakok használatát, a lapcsoportosítást, lehet használni parancsikonokat...

A megoldás már általánosan elérhető. A 2109-es kiadástól kezdve a Citrix a Workspace-szel együtt adja Windowsra és Mac OS-re is.

Cloud & big data

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.