Felvásárolta a Biztributor az AccessPointot. A két cég egyesülésével "létrejött csoport 6 milliárd forintos árbevételével és kiemelkedő, közel 40 fős szakembergárdájával a legnagyobb magyar tulajdonú, specializált IT-disztribútorrá válik" – áll az akvizícióról kiadott közleményben.
A magyar magánszemélyek tulajdonában lévő Biztributor Kft.-t 2007-ben alapították, és mára a hazai IT-piac egyik fontos szereplőjévé nőtt. IT-biztonságra, hálózati infrastruktúrára és IT-üzemeltetésre szakosodott disztribútorként olyan márkákat képvisel, mint a Trellix, a Bitdefender, a Ruckus Networks, a Google Cloud Security, a Cohesity, a N-Able, a Cybereason vagy a SecureVisio. A cég a 2023-as üzleti évét közel 2,1 milliárd forint árbevétellel zárta.
A hálózatépítési, távközlési és okosotthon eszközök értékesítésére szakosodott AccessPointot, amely szintén magyar tulajdonban van, 2002-ben alapították. A cég többek között a Ubiquiti, a Cambium, a MikroTik és a TP-Linket aktív hálózati és távközlési eszközeit, a Belden, Bitner, Fibrain passzív eszközeit és kábeleit forgalmazza az Anker tápellátási, a SoundCore audio termékei, az Eufy okosotthon eszközei és más brandek mellett. 2023-at 3,1 milliárdhoz közeli nettó árbevétellel, de veszteséggel zárta.
Az egyesülés után az AccessPoint a Biztributor 100 százalékos tulajdonában lévő leányvállalataként működik tovább, és az AccessPoint márkanév is megmarad. A leányvállalatot a jövőben Zelena Gergely, az AccessPoint egyik volt kisebbségi tulajdonosa irányítja ügyvezetőként.
Az ügylet érdekessége, derül ki a Forbes terjedelmes cikkéből, melyet a felvásárlás bejelentésére időzítettek, hogy az AccesPoint közvetve az egykori Fidesz-pénztárnok, Gansperger Gyula tulajdonában van.
Mint a közleményből kiderül, a Biztributor tulajdonosainak a célja, hogy cégük árbevételét 2026-ra 10 milliárd forintra növeljék. Ebben a munkában az AccesPoint felvásárlását hatalmas mérföldkőnek nevezte Nemes Dániel, a Biztributor elnöke. "Az AccessPoint szintén kiváló csapatával kiegészülve a biztributor csoport megkerülhetetlen szereplővé válik a hazai piacon, de a további növekedés érdekében új országokra és üzleti területekre is tervezzük a belépést, újabb akvizíciók lehetőségét is kutatva" – idézi Nemest a közlemény.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak