A legnagyobb magyar tulajdonú, IT-biztonságra, hálózati infrastruktúrára és IT-üzemeltetésre szakosodott disztribútor jön létre.

Felvásárolta a Biztributor az AccessPointot. A két cég egyesülésével "létrejött csoport 6 milliárd forintos árbevételével és kiemelkedő, közel 40 fős szakembergárdájával a legnagyobb magyar tulajdonú, specializált IT-disztribútorrá válik" – áll az akvizícióról kiadott közleményben.

A magyar magánszemélyek tulajdonában lévő Biztributor Kft.-t 2007-ben alapították, és mára a hazai IT-piac egyik fontos szereplőjévé nőtt. IT-biztonságra, hálózati infrastruktúrára és IT-üzemeltetésre szakosodott disztribútorként olyan márkákat képvisel, mint a Trellix, a Bitdefender, a Ruckus Networks, a Google Cloud Security, a Cohesity, a N-Able, a Cybereason vagy a SecureVisio. A cég a 2023-as üzleti évét közel 2,1 milliárd forint árbevétellel zárta.

A hálózatépítési, távközlési és okosotthon eszközök értékesítésére szakosodott AccessPointot, amely szintén magyar tulajdonban van, 2002-ben alapították. A cég többek között a Ubiquiti, a Cambium, a MikroTik és a TP-Linket aktív hálózati és távközlési eszközeit, a Belden, Bitner, Fibrain passzív eszközeit és kábeleit forgalmazza az Anker tápellátási, a SoundCore audio termékei, az Eufy okosotthon eszközei és más brandek mellett. 2023-at 3,1 milliárdhoz közeli nettó árbevétellel, de veszteséggel zárta.

Az egyesülés után az AccessPoint a Biztributor 100 százalékos tulajdonában lévő leányvállalataként működik tovább, és az AccessPoint márkanév is megmarad. A leányvállalatot a jövőben Zelena Gergely, az AccessPoint egyik volt kisebbségi tulajdonosa irányítja ügyvezetőként.

Az ügylet érdekessége, derül ki a Forbes terjedelmes cikkéből, melyet a felvásárlás bejelentésére időzítettek, hogy az AccesPoint közvetve az egykori Fidesz-pénztárnok, Gansperger Gyula tulajdonában van.

Mint a közleményből kiderül, a Biztributor tulajdonosainak a célja, hogy cégük árbevételét 2026-ra 10 milliárd forintra növeljék. Ebben a munkában az AccesPoint felvásárlását hatalmas mérföldkőnek nevezte Nemes Dániel, a Biztributor elnöke. "Az AccessPoint szintén kiváló csapatával kiegészülve a biztributor csoport megkerülhetetlen szereplővé válik a hazai piacon, de a további növekedés érdekében új országokra és üzleti területekre is tervezzük a belépést, újabb akvizíciók lehetőségét is kutatva" – idézi Nemest a közlemény.

Piaci hírek

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.