Informatikus mérnököket, szoftverfejlesztőket, mesterségesintelligencia-kutatókat keres a vállalat.

Óriási toborzó akciót indít a Robert Bosch GmbH, derül ki abból az interjúból, melyet a német Computerwoche készített a vállalat informatikai üzletágának globális HR-vezetőjével, Sabine Lehmann-nal. A következő néhány évben 25 ezer informatikai mérnököt, szoftverfejlesztőt terveznek felvenni.

Mesterséges intelligencia és IoT

A bővülés mértékét jól mutatja, hogy teljes vállalatcsoport 410 ezer alkalmazottjából közel 70 ezren dolgoznak kutatás-fejlesztési területen. Budapesten működik a Bosch második legnagyobb európai fejlesztőközpontja, ahol több mint 2500 kutató és mérnök dolgozik. A vállalat tavaly jelentett be, hogy két fázisban 120 millió eurós beruházással bővítik a budapesti központot, ahol kb. 1800 új munkahely létesül. Az új részlegben elsősorban önvezető technológiákkal és elektromoblitással kapcsolatos fejlesztések folynak majd.

A globális bővítés egyik fő iránya az IoT és a mobilitási megoldások. A vállalat már tavaly is 170 IoT-projektet valósított meg, és 52 millió hálózatba kapcsolt terméket értékesített. 2020-ra pedig a tervek szerint már csak olyan elektronikai terméket gyártanának, amely kapcsolódik az internethez. A Bosch azonban távlatilag nem csak eszközökben gondolkodik, hanem hardverek, szoftverek és szolgáltatások kombinációjában. A másik kiemelt terület a mesterséges intelligencia. Jelenleg ezren foglalkoznak a vállalatnál MI-kutatásokkal, de a létszámot három év alatta 4000-re kívánják bővíteni.

Az IoT-s és MI-kutatók (pl. gépi látás) mellett keresnek felhős, kiberbiztonsági, robotikai (önvezető technológiák, Ipar 4.0 stb.) és okosváros-megoldások fejlesztésben jártas szakembereket is. De nem csak ezekre a viszonylag friss területekre keresnek szakembereket. A vállalatnak az irányváltás miatt megnőtt a szakemberigénye az olyan klasszikusnak számító pozíciókban is, mint például az SAP-tanácsadás.

Felértékelődtek a soft skillek

Lehmann ugyanakkor hangsúlyozta: míg korábban a jelölteknél elsősorban a technológiai tudásra koncentráltak, most jóval nagyobb hangsúlyt fektetnek olyan soft skillekre, mint a kommunikációs és együttműködési képességek, a tanulási képesség, a változásra való hajlandóság vagy a vállalkozói gondolkodást. Egyre általánosabb ugyanis, hogy a vállalat különböző országokban lévő fejlesztő csapatainak kell együtt dolgozniuk, és nagyban rontja a hatékonyságot, ha például hiányzik kommunikációs és együttműködési képesség. Egyre több olyan szakértőre lesz szükség, akik magas szintű problémamegoldó készségekkel rendelkeznek, és hajlandók kilépni "szakmai komfortzónájukból", hogy új kihívásokat találjanak.

Ami a tapasztalatokat illeti, a Bosch keresi a merész ötleteket hozó fiatalokat és az egy-egy területen mély tapasztalatokkal rendelkező szeniorokat is. A bővítés során szeretnék növelni a női munkavállalók arányát – jelenleg az informatikai jellegű pozíciók negyedét töltik be nők.

A toborzási cél eléréséhez a Bosch már megkezdte a szorosabb együttműködést különböző egyetemekkel, de az új pozíciók egy részét belülről töltenék fel, amihez átképzési programokat is indítanak.

Közösség & HR

Megerősítette a Fehér Ház, nem elírás a 245 százalékos kínai importvám

A dolog ezen a szinten már régen értelmét vesztette, de az kétségtelen, hogy az értelmetlen rekordok is rekordok.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.