A vádlott nem csak a megszerzett banki azonosítókkal élt vissza, de még a hatóságot is megpróbálta megzsarolni, hogy ejtsék az ellene zajló nyomozást.

A Fővárosi Törvényszék terrorcselekmény és információs rendszer több mint százrendbeli felhasználásával elkövetett csalás miatt első fokon tizenöt év fegyházbüntetésre ítélte azt a férfit, aki feltörte a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) informatikai rendszerét. Az ügy másodrendű vádlottja pénzmosás miatt kétéves, három év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetést kapott, és kettejükkel szemben 16 millió forintos vagyonelkobzást is elrendeltek – számolt be róla kedden a bíróság sajtóosztályára hivatkozva az MTI.

Az ítélet szerint az elsőendű vádlott számítástechnikai ismereteit felhasználva, egy távoli hozzáférést biztosító alkalmazás segítségével fért hozzá informatikai eszközökhöz, amelyeken a billentyűleütések naplózásával bankkártya-adatokat, netbankos felhasználóneveket és jelszavakat szerzett meg. Ezen felhasználásával többek között átutalásokat hajtott végre, mobiltelefon-egyenlegeket töltött fel, emelt díjas vásárlásokat végzett, koncert- és parkolójegyeket vett, sőt internetes fogadási oldalakon is játszott.

A bűncselekményekből származó összegek felhasználásába ismerőseit, hozzátartozóit is bevonta, akik egyes esetekben bankszámláikon tárolták a megszerzett pénzt. Amikor a rendőrség gyanúsítottként hallgatta ki az egyik csalás kapcsán, a férfi jogosulatlanul belépett a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda szerverére, ahonnan különféle elektronikus adatokat töltött le, később pedig kilátásba helyezte ezek nyilvánosságra hozatalát, ha tovább folytatják az ellene és hozzátartozói ellen folytatott nyomozást.

Az ügyben összesen hat embert gyanúsítottak meg, közülük néhányan már az eljárás korábbi szakaszában beismerték bűnösségüket és lemondtak a tárgyaláshoz való jogukról, így esetükben a bíróság már korábban ítéletet hirdetett. A Fővárosi Törvényszék az elsőrendű vádlottnál súlyosító körülménynek tekintette büntetett előéletét és azt is, hogy tettét felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje és büntetőeljárások hatálya alatt követte el. A végzés a vádlott és védőjének fellebbezése miatt nem végleges.

Biztonság

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.