A Microsoft azt szeretné, hogy másodlagos rendszerként a Windows Phone kerüljön az androidos mobilokra.
Hirdetés
 
A Microsoft Nokiával kötött üzlete után továbbra is azon van, hogy a csempés operációs rendszerét a legnagyobb körben terjessze. Azt gondolhatnánk, hogy ehhez első körben minél nagyobb számú és lehetőleg kedvező árban kapható készülékekre lenne szükség, de a Microsoft egy egészen különleges módját találta a WP8 promotálásának.
 
Dupla élvezet
 
Az első hírek a Bloomberg felől érkeztek arról, hogy a redmondiak Terry Myersont delegálták erre a nemes feladatra. A szoftvercég operációs rendszerekért felelős vezetőjének az volt a teendője az elmúlt időszakban, hogy tapogatózó tárgyalásokat folytasson a tajvani HTC-vel arról, hogy az ott készült mobilok egyszerre két, használható oprendszerrel kerüljenek a vásárlók kezébe. Ebből az egyik természetesen a Windows Phone 8 lenne, a felhasználók pedig szabadon eldönthetnék, hogy melyiket használják. 
 
Elsőre hajmeresztő ötletnek tűnik az egész, és mégis van benne ráció, bár azt nehéz kibogozni, hogy egy átlagos HTC felhasználónak ez mégis miért lenne jó buli. A Microsoft biztosan örülhetne, hiszen legalább ilyen módon feltornázhatná a WP8 alig 4 százalékos részesedését, a HTC pedig valami különlegessel, újjal állhatna elő. A tajvaniak egyébként is adósak egy új windowsos mobillal: június óta nem jelentkeztek ilyen készülékkel, az utóbbi időben a One széria körül forgott minden a gyártónál.
 
Ingyen adnák, jó szívvel
 
A Microsoft látszólag nem adja fel az elképzelését, és a legfrissebb, a mindig jó létesült Eldar Murtazintól származó pletykák szerint a Myerson folytatja látogatásait, immáron a Samsung és a Huawei háza táján. Az ajánlat ugyanaz: a Microsoft felajánlja a Windows Phone 8-at abból a célból, hogy az említett gyártók a mobilokon másodlagos (elsődleges?) rendszerként kínálják a vásárlóknak. A Microsoft érvelését nem ismerjük, csak annyit lehet tudni, hogy a WP8-ért a gyártóknak nem kellene fizetniük, egyedül az adaptálás kapcsán felmerült költséget kellene állniuk.
 
Többek között az az opció is felmerült az eddigi tárgyalások során, hogy az érdeklődők a mobilvásárlás előtt eldönthetik, hogy melyik operációs rendszerrel kérik a telefont, bár a dual boot rendszer már ennél jóval több rációval, lehetőséggel bír. A dupla oprendszer teljesen elfogadott PC-s környezetben, sőt, az utóbbi időben a táblagépeken is megjelent már ez a megoldás, az Asus és a Samsung is mutatott már be ilyen rendszerű gépet. Az ötlet mobilokon való alkalmazása viszont új lenne és így talán piaci előnyt jelenthetne a gyártók számára.
Mobilitás

Egyre kevésbé világos, hogy lesznek fenntarthatók a nagy MI-adatközponti fejlesztések

Bár Donald Trump felfüggesztette a technológiai részvényeket is padlóra küldő vámok egy részét, a bizonytalanság nem szűnt meg, a magasabb árak és a spórolósabb ügyfelek pedig rendesen alátehetnek a mesterséges intelligenciában utazó nagyvállalatok elképzeléseinek.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.