A Samsung Ativ Q-n párhuzamosan fut az Android és a Windows 8, egyetlen gombnyomással válthatunk a két rendszer között.
Tegnap este a Samsung arra készült, hogy a beharangozó szerint bemutassa legújabb Galaxy, illetve Ativ márkájú újdonságait. Ebből már lehetett tudni, hogy az Androidról és a Windows 8-ról fog szólni a londoni bemutató, az azonban kérdés volt, hogy lesz-e új Galaxy mobil, vagy a már korábbról, sajtóközleményekből ismert Galaxy S4 variánsokat mutatják meg a színpadon.

Mobilok, amiket már ismerünk  Az utóbbi forgatókönyv valósult meg, így a Galaxy S4 korábbi harsány, néhol erősen esetlen bemutatójához képest sokkal stílusosabban vonultak fel a csúcsmodell termékvariációi. Ez egyrészt a kisebb méretekkel és visszafogottabb teljesítménnyel bíró S4 minit jelentette, amiről oly sok mindent nem lehet elmondani (de azt is már megtettük korábban), így a show inkább a por és vízálló S4 active-re, valamint a 10× optikai zoommal megtámogatott (figyelem!) S4 zoomra összpontosult. 


Samsung Galaxy S4 active
(a kép nagyítható)

Az active szinte mindenben megegyezik az eredeti modellel (kisebb felbontású a kamera és nehezebb), a pluszt az IP67-es szabványmegfelelőség jelenti, ami porállóvá teszi, valamint nyugodtan beejthetjük a vízbe, mert a maximum egy méteres vízmélységet egy órán át kibírja a készülék. Szoftveresen az active az Aqua móddal gazdagodott, ami lehetővé teszi, hogy a víz alatt fotózzunk vele és bár ilyenkor az érintőképernyő nem működik, a hangerőállítóval készíthetjük el a képeket. 

A Galaxy S4 zoomról korábban már szintén megemlékeztünk, így következzenek a benyomásaink, mert a hazai bemutatón szerencsére volt lehetőségünk kipróbálni. Nagyon furcsa darabról van szó: a Samsung állítja, hogy ez nem fényképezőgép, sem mobil, hanem mindkettő, de annyira vaskos és nehéz a zoom, hogy mi inkább egy fényképezőgéphez hasonlítanánk, amivel lehet telefonálni. A zoomolást a gyűrű manuális forgatásával ejthetjük meg, a mobil kijelzője a képkereső, a fókuszálás, képkészítés gyors, a fotózást pedig számtalan, előre eltárolt beállítás segíti. 

Fényképezés Android alapokon  Mielőtt továbblendülünk az Ativ termékekhez, emlékezzünk meg a bemutató egyik kakukktojásáról, ami Galaxy NX névre hallgat és a Galaxy Camera tovább fejlesztésének mondható. Az NX egy Androidra épülő, LTE támogatással ellátott, cserélhető objektíves, de tükröt nem használó kompakt gép, ami igyekszik kihasználni az Android által nyújtott szoftveres lehetőségeket, illetve a 3G/LTE kapcsolatot.


Samsung Galaxy NX
(a kép nagyítható)

A 20,3 megapixeles APS-C méretű szenzorral, illetve saját tervezésű képalkotó motorral (DRIMe IV Image Signal Processer) ellátott gép 1/6000 másodperces maximális zárideje, valamint a 8,6 fps sebességű sorozatfelvételi lehetősége kiemelendő, valamint az, hogy az NX-hez a Samsung szinte összes objektívje csatlakoztatható. Érdekes és hasznos lehet a gyakorlatban a Photo Suggest funkció, ami a netes képességet, illetve a térképet kihasználva a tartózkodási helyhez igazodva ajánl népszerű fotós helyszíneket a felhasználónak. 

Hibrid a négyzeten  A tegnap este igazi meglepetése és sztárja az Ativ Q volt, még akkor is, ha a dual system elképzelés az Asusnak is eszébe jutott, sőt, a Computexen már be is mutatott egy ilyen terméket. Az Ativ Q egy hibrid notebook, ami összecsukott állapotában egy 13,3 colos, irtózatos felbontású kijelzővel ellátott, de meglehetősen nehéz (1,29 kg) táblagép. A QHD+ felbontás (3200 × 1800) jelenleg a legnagyobb ebben a kategóriában, ami számokra levetítve azt jelenti, hogy a 2,8-szor annyi képpontot biztosít, mint a full HD, valamint ezen a felületen 275 ppi képpontsűrűséget kínál, ami szintén brutális adat. A gépet az Intel Core i5-ös processzora hajtja, ami 4 GB memóriával és egy 128 gigás SSD-vel egészül ki.


Samsung Ativ Q
(a kép nagyítható)

Az Asus-szal ellentétben a Samsung nem a leválasztható tablet részre esküszik (ehhez inkább külön táblagépet ajánl), hanem a felhajtható, illetve átfordítható kialakítást választotta. Az Ativ Q kijelzője így három állásban is használható: az első a tablet verzió, a második, amikor a billentyűzet elé kerül, mint egy notebooknál, végül a panel ki is hajtható a klaviatúra mögé, amivel mások számára mutathatunk meg rajta, amit szeretnénk.

Az igazi különlegesség még csak most jön: az Ativ Q-n egyszerre, párhuzamosan fut az Android és a Windows 8, közöttük egyetlen gombnyomással, egy pillanat alatt lehet váltani. Sőt, van átjárhatóság is a két rendszer között, mert a Samsung szerint a felhasználók mostantól képesek lesznek fájlokat átküldeni a Windows 8-ról az Androidra, könyvtárakat vagy fájlokat megosztani a két rendszer között, sőt, akár a W8 csempés felületéről is elindíthatjuk az Android appokat.

Minimobilokkal támad a HTC és a Samsung 
Samsung Galaxy S4 Zoom: kamerás mobilszörny Androiddal
A Samsung belép a PC piacra 

Az Ativ család ezenkívül gazdagodott még egy 10 colos, Atom processzorral szerelt, könnyű és vékony, Windows 8-as tablettel (Ativ Tab 3), egy szintén QHD+-os, 13,3-as érintőkijelzőt használó notebookkal (Ativ Book 9 Plus), annak olcsóbbik kiadásával (Ativ Book 9 Lite), végül bemutatkozott egy otthoni felhasználásra szánt, all-in-one kialakítású PC is (Ativ One 5 Style).

A bitcoin lesz Oklahoma olaja

A szövetségi állam kormányzója aláírta azt a törvényt, amely garantálja többek között az oklahomaiak kriptobányászathoz való jogát.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.