A XeroX PARC által fejlesztett alkatrész használatával kizárható az adatvesztés.

Az már többször kiderült, hogy nem lehetünk elég óvatosak az adataink védelmével kapcsolatban. A távolról törölhető, zárolható mobileszközök, merevlemezek mind szoftveres megoldást nyújtanak a problémára, ami nem akadályozza meg, hogy az adatokat valaki végül mégiscsak helyreállítsa.

A 100%-os megoldás

Az adathordozók, vagy számítógépek központi elemeinek fizikai megsemmisítése nem új keletű próbálkozás, ilyen volt a tavaly októberben bemutatott SecureDrive SSD. A következő lépést a Xerox PARC kutatói tették meg, akik megalkották az üvegből készült chipet, ami szükség esetén önmegsemmisítéssel akadályozza meg, a rajta tárolt adatok idegen kézbe kerülését.

Ennyi maradt a lapkából önmegsemmisítés után

A DARPA által szervezett biztonságtechnikai rendezvényén demózott chip abból a különleges, Corning által gyártott Gorilla Glass üvegből készült, amit a mobilgyártók is alkalmaznak a készülékek kijelzőihez. A chiphez felhasznált alapanyagot nagy felületi feszültségűvé készítik (edzik), ami lehetővé teszi, hogy némi koncentrált hőhatástól egyszerűen felrobbanjon. A folyamatot erre a linkre kattintva tudja megnézni egy rövid videón.

Füstbe ment chip

A chip alsó részén egy ellenállást helyeztek el, amit a demóban egy lézersugárral aktiváltak. A felszabaduló hő hatására az üveg, azaz a chip apró darabokra robbant szét, sőt, ezt követően a még megmaradt nagyobb darabok is tovább aprózódtak. A bemutatón használt lézer helyett a gyakorlatban bármilyen egyéb módszerrel, rádiós jellel, vagy egy mechanikus kapcsolóval is aktiválható a folyamat.

A Xerox PARC technológiája valószínűleg elsősorban kormányzati, és katonai területeken lehet kapós, ahol az adatok megvédése mindennél fontosabb. Az üvegből készült chip piaci bevezetéséről egyelőre nem árultak el részleteket a felek, de demó alapján az sejthető, hogy egy közel kész megoldásról lehet szó.

Biztonság

Lyuk hátán lyuk a Nagy Kínai Tűzfal mögötti kormányzati weboldalak többsége

Miközben a fél világ Peking hallgatózásától retteg, a kínai rendszerek tele vannak súlyos biztonsági résekkel, melyek eredője: a trehányság.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.