A SecureDrives adattárolója szó szerint megsemmisül, ha illetéktelen kezekbe kerül, vagy ezt az utasítást kapja.

Ha olvasóink között akad olyan, aki rendkívül értékes adatokat tárol a számítógépén és egy katasztrófával érne fel, ha az illetéktelen kezekbe jutna, akkor érdemes figyelnie. A SecureDrives egy új és drasztikus módját fejlesztette ki az adatok védelmének, ami 100 százalékos biztonsággal működik.

Nem töröl, rombol

Amennyiben a SecureDrives tulajdonosa elveszíti a tárolót, vagy esetleg lopás áldozatává válik, akkor távirányítással, egy meghatározott szövegű SMS elküldésével gondoskodhat az adatok megsemmisítéséről. Ez a módszer jóval több a megszokottnál: itt ugyanis nem a drive formázásáról, az adatok törléséről van szó, hanem arról, hogy a flash memória szó szerint, fizikailag is megsemmisül, lehetetlenné téve ezzel az adatok helyreállítását.

Ehhez a SecureDrive SSD–k egy beépített mechanikát használnak, amelyek saját energiaellátással rendelkeznek, így a védelem akkor is aktiválható, amikor az azt használó számítógép nem kap áramot, vagy nincs bekapcsolva.

A védelmi zónák azonban nem merülnek ki ennyiben, hiszen az önmegsemmisítés további esetekben is elindulhat. Ilyen lehet az, amikor az SSD-t eltávolítják a SATAII csatlakozóról, ha az előbb említett belső energiaforrás lemerülne, ha valaki hozzá szeretne férni a NAND egységhez és kinyitná a burkolatot. A fejlesztők a GSM blokkolót használó adattolvajokra is gondoltak, ezért az SSD akkor is tönkremegy, ha tartósabb ideig leválasztják a GSM hálózattól.

Drága, de hatékony védelem

Az SSD egy érintőkijelzővel ellátott token egységgel áll folyamatos kapcsolatban, ezen keresztül végezhetők el a titkosítási feladtok, jelszavak kiosztása, és egyéb beállítások. Mivel ez is egy lehetséges elérési útvonal a féltett adatok felé, ezért a SecureDrives ezt is erősen védi. Így maga a modul is jelez, ha pl. az SSD drive elmozdul a helyéről, valamint azonnal beindul az önmegsemmisítés, ha több alkalommal rossz PIN kódot táplálnak be a tokenbe, vagy bármilyen egyéb illetéktelen behatolási kísérlet történik.

A 256 bites AES CBC titkosítást használó SSD valóban azoknak szól, akik számára az adat biztonsága szinte bármilyen pénzt megér, ezért nagyon nem is lehet csodálkozni az árakon. A 128 gigabájtos SSD 967 fontba (kb. 380 ezer forintba) kerül, a tokenért 111 fontot (kb. 44 ezer Ft) kell kiadni és még ott van az éves GSM előfizetés (29 font) , ami az előző összegekhez képest már aprópénznek számít.

Biztonság

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.