Ha olvasóink között akad olyan, aki rendkívül értékes adatokat tárol a számítógépén és egy katasztrófával érne fel, ha az illetéktelen kezekbe jutna, akkor érdemes figyelnie. A SecureDrives egy új és drasztikus módját fejlesztette ki az adatok védelmének, ami 100 százalékos biztonsággal működik.
Nem töröl, rombol
Amennyiben a SecureDrives tulajdonosa elveszíti a tárolót, vagy esetleg lopás áldozatává válik, akkor távirányítással, egy meghatározott szövegű SMS elküldésével gondoskodhat az adatok megsemmisítéséről. Ez a módszer jóval több a megszokottnál: itt ugyanis nem a drive formázásáról, az adatok törléséről van szó, hanem arról, hogy a flash memória szó szerint, fizikailag is megsemmisül, lehetetlenné téve ezzel az adatok helyreállítását.
Ehhez a SecureDrive SSD–k egy beépített mechanikát használnak, amelyek saját energiaellátással rendelkeznek, így a védelem akkor is aktiválható, amikor az azt használó számítógép nem kap áramot, vagy nincs bekapcsolva.
A védelmi zónák azonban nem merülnek ki ennyiben, hiszen az önmegsemmisítés további esetekben is elindulhat. Ilyen lehet az, amikor az SSD-t eltávolítják a SATAII csatlakozóról, ha az előbb említett belső energiaforrás lemerülne, ha valaki hozzá szeretne férni a NAND egységhez és kinyitná a burkolatot. A fejlesztők a GSM blokkolót használó adattolvajokra is gondoltak, ezért az SSD akkor is tönkremegy, ha tartósabb ideig leválasztják a GSM hálózattól.
Drága, de hatékony védelem
Az SSD egy érintőkijelzővel ellátott token egységgel áll folyamatos kapcsolatban, ezen keresztül végezhetők el a titkosítási feladtok, jelszavak kiosztása, és egyéb beállítások. Mivel ez is egy lehetséges elérési útvonal a féltett adatok felé, ezért a SecureDrives ezt is erősen védi. Így maga a modul is jelez, ha pl. az SSD drive elmozdul a helyéről, valamint azonnal beindul az önmegsemmisítés, ha több alkalommal rossz PIN kódot táplálnak be a tokenbe, vagy bármilyen egyéb illetéktelen behatolási kísérlet történik.
A 256 bites AES CBC titkosítást használó SSD valóban azoknak szól, akik számára az adat biztonsága szinte bármilyen pénzt megér, ezért nagyon nem is lehet csodálkozni az árakon. A 128 gigabájtos SSD 967 fontba (kb. 380 ezer forintba) kerül, a tokenért 111 fontot (kb. 44 ezer Ft) kell kiadni és még ott van az éves GSM előfizetés (29 font) , ami az előző összegekhez képest már aprópénznek számít.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak