Egyre inkább úgy tűnik, hogy a hordható technológiák körüli felhajtás nem lufi, hanem valódi fejlődést és újításokat hozó terület. Noha ennek egyelőre csak az okosórák mutatják jelét, a kész termékek mellett egy sor olyan ötlet születik meg, amelyek alaposan megváltoztathatják az életünket a jövőben.
Legyen hordható!
Az Intel Make It Wearable kezdeményezése arra irányul, hogy a legjobb ötleteket megmérettesse egymással és lehetővé tegye, hogy azok meg is valósuljanak. A chipgyártó kiírása szerint olyan koncepciókat kerestek, amelyek a technológiai újítás és a tényleges használhatóság mellett komoly üzleti potenciállal is rendelkeznek. A verseny most jutott el a legjobb 10 kiválasztásáig, amelyek közül november elején hirdetnek győztest.
A döntős projektek tökéletes metszetét mutatják annak, hogy mennyi lehetőség van a testre, testbe szerelhető, elhelyezhető szenzorokban, kamerákban, bionikus testrészekben. Akad itt testre szerelhető kamera, ami sportolás közben képes besegíteni az adott eseményről készülő közvetítésbe; blokkokból építkező, erősen a Google Ara projektjére hasonlító koncepció; sportolás közben adatokat rögzítő, nyakba helyezhető szenzor, ami rezgéssel jelez vissza felhasználójának.
Selfie drón és bionikus matrac
Külön kiemelést érdemel a Nixie, ami talán nem is a végeredmény, hanem a technológiai megvalósítása miatt izgalmas. A drónba épített kamera ötlete már nem nevezhető újnak, de az, hogy a mini helikopter felszállás előtt a csuklónkon pihen, mint egy karkötő, indításkor pedig szétpattan és máris megkezdi a repülést, az már feltétlenül különlegesnek számít.
A Babybe valószínűleg sok újdonsült édesanyának nyújt majd segítséget azzal, hogy az anya és a gyermek közvetlen érintkezése nélkül imitálja a fizikai kontaktust. A koraszülött gyermekek részére kifejlesztett rendszer egyik része az anya mellkasán pihen, ez érzékeli a szívverést, valamint a test egyéb mozgását, ami aztán egy bionikus matracon jelenik meg. Az inkubátorban elhelyezett csecsemő a szeparáció ellenére megkapja azokat az ingereket, amelyektől egyébként kényszerűségből meg van fosztva.
Az Intel szakértőkből álló zsűrije november elején dönti el, hogy kié lesz a fődíj, ami az üzleti tanácsadás és mentorálás mellett 500 ezer dolláros pénzjutalmat is jelent.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak