Miközben már mindenki azt latolgatta, hogy végül mennyit fizet majd a Sprint a T-Mobile US-ért, bejelentkezett egy rendkívül sikeres francia cég is.

Egy francia távközlési cég, az Iliad is bejelentkezett a T-Mobile US-ért. Az új jelentkező akár az árat is felhajthatja. A francia cég közleménye szerint a cég 15 milliárd dollár készpénzt ajánlott az amerikai cég 56,6 százalékáért, a fennmaradó rész megvásárálását pedig részvényekkel finanszírozná. Így részvényenként 36,2 dollárra jönne ki a vételár, ami léányegesen magasabb, mint a bejelentés előtti. Akkor 30,94 dolláron zártak a részvények, melyek ára a bejelentés hatására egyből 2 dollárral emelkedett.

A franciák részben saját forrásokból, részben hitelből finanszíroznák a bevásárlást. Közleményükben azt is kiemelik, hogy mivel – a Sprinttel ellentétben – nincsenek jelen az amerikai piacon, ajánlatukkal szemben nem merülhetnek versenyjogi aggályok sem.

Mint azt korábban megírtuk, három évnyi huzavona után végül a japán Softbank többségi tulajdonában lévő Sprint jelentkezett be vevőként az amerikai cégre. A Sprint számára jól jönne a bevásárlás, mert jobban meg tudná közelíteni az amerikai piac két vezető szolgáltatóját, Verizont és az AT&T-t. A Sprint bevásárlása egyébként valószínűleg szintén átmenne a versenyhatóság szűrőjén, ugyanis még az egyesülés után is kevesebb előfizetője lenne, mint a két piacvezetőnek egyenként. A Sprint ajánlatáról csak találgatások voltak, de azok is nagy szórást mutattak, miközben a T-Mobile US paici kapitalizációja nem éri el 30 milliárd dollárt, egyesek szerint akár 50 milliárd dollárt is fizethet érte a Sprint.

A Deutsche Telekomnak jól jöhet a verseny, hogy minél több pénzt szerezhessen európai terjeszkedéséhez, például akár a Magyar Telekom teljes megszerzéséhez.

Az Iliad a francia piacot már felforgatta

Az Iliadot 1999-ben alapította Xavier Niel. A cég tulajdonában lévő Free Mobile Franciaország egyik legagresszívebben terjeszkedő szolgáltatója. 2012-ben az évet 5,2 millió előfizetővel zárta, amivel a francia piac 8 százalékát birtokolta. 2013. végére már több mint 8,6 millió előfizetővel a piac 12 százalékát szerezte meg. Elsősorban az alacsony költségei miatt (lehetőleg mindent online csatornákon értékesít, nincs készüléktámogatás, de hűség sem) árait rendkívül alacsonyan tudta tartani, amivel nagyon erős árversenyt generált a francia piacon. Sokan azt várják, hogy ha sikerül megszereznie a T-Mobile US-t, a franciához hasonlóan igencsak felrázná az amerikai piacot is.

A cég a beszámolója szerint 2013-ban közel 3,8 milliárd eurós forgalom mellett 265 millió euró nyereséget tudott elkönyvelni.

Piaci hírek

Utálod a matekot? Pedig egész nap matekozol

Érzelmi szempontból mindannyiunknak szüksége van matematikára, mondja David Bessis matematikus, aki kísérletet tesz arra, ami a matektanárok többségének nem sikerül.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.