Az itteni European Smart Solutions Centerből irányítják majd a Deutsche Telekom okosváros-koncepcióval kapcsolatos tevékenységeit.
Hirdetés
 

A T-Systems Magyarországnál kiépülő új szakértői központból juthatnak hozzá az európai önkormányzatok a számukra fontos smart city megoldásokhoz. Az ESC-ben folyik majd a témával kapcsolatos marketing munka, a partneri együttműködések elősegítése, az értékesítés előtti és utáni folyamatok irányítása, és szorosan együttműködnek a helyi smart city fejlesztési és értékesítési szakértőkkel.

Hogyan legyen ingyen WiFi a közterületeken?

A cégen belül a smart cityvel foglalkozó munkacsoport egyik központi feladata jelenleg a NarrowBand IoT (NB-IoT) smart city megoldás fejlesztése és megvalósítása. A keskenysávú technológia számos alkalmazásra jelent megfelelő megoldást.

Az Európai Bizottság az egységes digitális piac létrehozatala érdekében mintegy 120 millió eurós támogatási keretet különített el, hogy Európa parkjaiban, terein és a középületekben, térítésmentesen lehessen a világhálóra csatlakozni. A Deutsche Telekom a kezdeményezésben részt venni és a célzott pénzügyi támogatást megszerezni kívánó városoknak ajánlja fel az ezen a területen felhalmozódott tapasztalatait.

Az amerikai Ciscóval karöltve a DT egyéni igényekre szabott WiFi4EU megoldást fejlesztett ki az európai városok számára. A rendszert fölrajzilag kiegyensúlyozott módon fogják kiépíteni, hogy ezáltal a nagysebességű adatkapcsolat az EU teljes területén szolgálja a helyi közösségek lakóinak és látogatóinak kényelmét -  áll a bejelentés kapcsán kiadott DT-közleményben. A tervek szerint 2020-ra legalább 6-8 ezer településen lehet számolni a rendszer megvalósításával. Az első projektkiírások 2017 végén vagy 2018 elején várhatók.

Digitális műszerfal a polgármesteri hivatalokban

A smart city projekt keretében a Deutsche Telekom Európa-szerte kínálja a városok vezetésének a Mayor’s Dashboard alkalmazást. A webes műszerfal a város infrastruktúrájának nyomonkövetését, vezérlését és optimalizálását teszi lehetővé. A megoldással az alkalmazásokat könnyen lehet vezérelni bármilyen eszközről: okostelefonról, tabletről vagy nagyképernyős eszközről.

A tervezőasztalról már lekerült megoldások közül számosat élőben is láthatnak azok, akik mától részt vesznek a Smart City World Congress rendezvényen Barcelonában. A Deutsche Telekom pavilonjában a már megvalósított projektekből bemutatja az okos közlekedési megoldásokat, mint a Smart Parking, az elektromos járművek töltését vezérlő Smart Electric Vehicle Chargingot a forgalom és utasirányítási rendszert a tömegközlekedésben. Éppúgy megjeleníti többek között az okos kukát, vagyis a digitális korszak elvárásainak megfelelő hulladékgazdálkodást, a megfelelő közvilágítást, azaz a Smart Lightingot.  

Nem ez az első nemzetközi szakértői központ, amit a DT Magyarországon valósít meg. Tavaly óta tőlünk nyújt adatközponti szolgáltatásokat leányvállalatainak. A cég elnök-vezérigazgatója, Timotheus Höttges a 2016-os barcelonai mobil világkonferencián jelentette be a Pan-Net páneurópai hálózat fejlesztését,  és ennek kapcsán beszélt a Magyarországhoz köthető újabb mérföldkőről.

Idén tavasztól itthonról üzemel a DT publikus felhője is. Az Open Telekom Cloud (OTC) teljes körű üzemeltetésére az IT Services Hungary kapott megbízást.A feladatot Magyarországon jelenleg 41 fő látja el, de a szolgáltatás bővülésével arányosan az év végéig 60 főre akarják növelni a létszámot,

Budapest az európai kompetencia- és fejlesztőközpontok Mekkája?

Budapest sok más nemzetközi cégnél is befutó, ha globális, vagy regionális kompetencia-, illetve fejlesztőközpont létesítéséről van szó, gondoljunk csak a ma már régi motorosnak számító Ericssonra, vagy a Nokia Networksre.

Legutóbb az amerikai Itron nyitott nálunk Kiválósági Központként aposztrofált szoftverfejlesztő és ügyféltámogató egységet.  Az amerikai vállalat az okos energia- és vízgazdálkodási megoldások fejlesztésében és üzemeltetésében érdekelt globálisan. Az eseményen jelentette be Szíjjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a kormány azon szándékát, hogy a jövőben a kutatás-fejlesztési projektekhez állami támogatást nyújt, legfeljebb a beruházási összeg 25 százalékig terjedő mértékben.

A General Electric budapesti központjában is magyar fejlesztők és adattudósok dolgoznak az amerikai nagyvállalat Predix elnevezésű ipari internet platformján, amivel a tengerentúli óriás 2020-ra a világ 20 legnagyobb szoftvercége közé akar kerülni.

A német SAP magyarországi leányvállalatánál is sokoldalú a szakértői munka. Ide sorolható az SAP Labs fejlesztési központ, ahol már a mesterséges intelligenciával is foglalkoznak. Budapesten dolgozik többek közt az SAP és az Apple közös fejlesztését megvalósító csapat egy része, amely a szoftvercég termékeinek a mobilizálását végzi az almalogójú gyártó eszközeire. Magyar szakemberek dolgoznak a hagyományos megoldások mobilizálásán és több logisztikai fejlesztésen is, de itt található a cég legújabb generációs vállalatirányítási rendszere, a saját felhőplatformon működő S/4 HANA üzemeltető csapata is.

Piaci hírek

Külföldi vezetőket utánzó chatbotokkal beszélget a CIA

Minderről maga a szervezet technológiai igazgatója mesélt, aki két és fél éve foglalhatta el ezt a korábban nem létező pozíciót.
 
A szoftveresen definiált WAN egyik fontos üzenete, hogy a biztonság és a hálózatmenedzsment magasabb fokú integrációjával jelentősen növelhető egy szervezet kiberbiztonsági szintje.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.