Újabb szoftverfejlesztő központ települt Magyarországra. Ezúttal az amerikai Itron Inc. döntött arról, hogy Budapesten indítja el negyedik ilyen jellegű egységét, ahol egy év múlva már százan dolgoznak.

A hét közepén nyitotta meg legújabb Kiválósági Központként aposztrofált szoftverfejlesztő és ügyféltámogató egységét Budapesten az Itron. Az amerikai vállalat globális az okos energia- és vízgazdálkodási megoldások fejlesztésében és üzemeltetésében érdekelt.

A kormány a jövőben 25 százalékig támogatja a k+f beruházásokat

Bruce Douglas, a cég szoftverfejlesztésért és -szolgáltatásért felelős alelnöke úgy látja, az Itron már nem új név a magyar gazdasági életben, a társaság működteti a rendszerváltás óta néhány tulajdonosváltást már megélt gödöllői Ganz Mérőgyárat, ahol jelenleg több mint 300-an dolgoznak.

Elmondta, hogy a budapesti szoftverfejlesztő központot 30 fővel indították el, a létszámot egy éven belül százra tervezik növelni. A beruházás összköltsége mintegy 2 milliárd forint, amihez 412 millió forint költségvetési támogatást kapott az Itron. Ez utóbbit már az átadáson jelen lévő Szíjjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter árulta el, hozzátéve, hogy a kormány nemrégiben döntött úgy, hogy a jövőben a kutatás-fejlesztési beruházásokhoz 25 százalékig adható állami hozzájárulás. Kormányzati cél, hogy Magyarország előbb-utóbb a régió legvonzóbb kutatás-fejlesztési központja lehessen.

Az új Kiválósági Központ globális szinten a vállalat negyedik kutatás-fejlesztési központja, az itt folyó munka középpontjában a szoftverszolgáltatáshoz kapcsolódó fejlesztések állnak majd.

Globális kutatási projekteken dolgoznak Budapesten

A tervek szerint a budapesti központban két globálisan kiemelt kutatási projekt valósul meg: itt fejlesztik tovább az Itron okos mérőihez és kommunikációs egységeihez kapcsolódó megoldásokat, valamint a társaság szolgáltatásainak felhőalapú fejlesztésére is itt kerül sor. A központ a fejlesztések mellett az európai felhasználóknak is innen nyújt majd szakmai támogatást.
Az Itron magyarországi irodájába már intenzíven keresik a magasan képzett szakembereket köztük szoftvermérnököket, ügyfélszolgálati képviselőket, hálózattervezőket, felhőinfrastruktúra mérnököket és nem utolsó sorban IT-biztonsági szakértőket.

Kérdésünkre, hogy nem aggódnak-e a Magyarországon is tapasztalható szakemberhiány miatt, így válaszoltak: "A vállalatcsoport szoros együttműködést tervez a magyar egyetemekkel, kutatóintézetekkel a dolgok internete (IoT), illetve az intelligens város megoldásokhoz kapcsolódó adattudomány, valamint szoftver- és hardverfejlesztés terén. Munkavállalóinak értékes, kiemelkedő továbbképzéseket kínál, hogy hosszú távon is biztosítsa budapesti működését."

Az Itronról egyebek mellett még azt érdemes tudni, hogy már a világ több mint 100 országában van jelen, közel 8 ezer főt foglalkoztat, éves árbevétele eléri a 2 milliárd dollárt. A cég meghatározó szereplője az okos városok fejlesztésével foglalkozó piacnak is.

Piaci hírek

Ez a mai fontos teendő a VMware-licencekkel. Holnap már késő lesz!

Még ma le kell tölteni biztonságos helyre az örökös VMware-lincencekhez tartozó kulcsokat. Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.