Az Emojli alkalmazásban kizárólag Emoji emotikonokkal lehet majd chatelni, vagyis a siker garantált.

Az élet úgy alapvetően igazságtalan, de fokozottan igaz ez a tétel az alkalmazás piacra. Az arra érdemes fejlesztések gyakran a töredék figyelmet sem kapják meg, amit érdemelnének, más, valódi értéket egyáltalán nem, vagy alig hordozó alkotások pedig befutnak. A felhasználók gyakran minden logikát nélkülözve kapnak fel egy-egy alkalmazást és ha tippelni kellene, akkor szerintünk az Emojli esetén is így lesz.

Egyszerű, de egyszerű

Az app az üzenő alkalmazások sorát fogja gyarapítani hamarosan, a poén pedig az lesz benne, hogy a beszélgetéshez kizárólag Emoji ikonokat lehet majd használni. A készítők olyannyira ragaszkodnak az elképzeléshez, hogy a regisztrációnál szükséges felhasználó nevet is így kell megadni, egyedül az e-mail címnél enyhül a szigor. Az app először csak iOS-en lesz elérhető (még nem tudni, hogy pontosan mikor), a többi platformok csak ezután jönnek.

Az Emoji egy eredetileg japán gyökerű hangulatjel család, ami rövid időn belül óriási népszerűségre tett szert a szigetországon kívül is. Maga az Emoji szó a „kép” és a „karakter” kifejezésekből áll össze, és a mai napig több olyan emotikon szerepel a készletben, ami a japán kultúra ismeretében értelmezhető csak. Az Emoji iOS alatt már jó ideje elérhető, mostanra azonban már az összes fontos mobilos oprendszerben használható, de például a Twitter is beemelte a támogatott hangulatjelek közé.

Az agyament, látszólag (és gyakorlatilag is) teljesen értelmetlen ötleteknek nagy keletje van mostanában, amire eklatáns példa a pár hónapja felpörgő Flappy Birds láz is. Az egyszerű grafikával, még egyszerűbb játékmenettel ellátott ügyességi játék napokon belül a toplisták élén landolt, és noha ingyenes volt, a beágyazott reklámoknak köszönhetően vietnami készítője csúcsidőben naponta 50 ezert dollárt keresett vele.

Yo, ez itt a Flappy Bird

A Flappy Birds mánia azóta lecsengett, viszont befutott egy más, ha lehet, még idiótább őrület, a Yo. Az alkalmazás semmi mást nem tud, mint a Yo szócska elküldését az ismerősöknek, akiknek szintén nincs más választásuk, mint visszaküldeni – ugyanazt. Az ék egyszerűségű alkalmazás ennek ellenére pár napon belül óriási népszerűségre tett szert és bekerült az App Store Top 10-es listájába olyan appokat megelőzve, mint az Instagram, vagy a Snapchat.

A Yo „védelmében” annyi hozzátartozik a sztorihoz, hogy az alkalmazás egy startup egyéb jellegű fejlesztésének mellékterméke, ami annyira sikeres lett végül, hogy a társaság még egy 1 millió dolláros befektetői ajánlatot is kapott. Az Emojli még le sem tölthető, ennek ellenére nem nehéz megtippelni, hogy a kizárólag emotikonokkal kommunikáló alkalmazás sikeres lesz. Aki nem tud várni az Emojli megjelenéséig, az ezen az oldalon szabadon válogathat az Emojik között.

Mobilitás

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.