A legnagyobb változás, hogy az üzleti infokommunikációs üzletág önálló márka lesz, és külön cégbe kerül.

Júliustól három cégre bomlik a Magyarországon jelenleg 1150 foglalkoztató, tavaly 45 milliárd forint árbevételt elérő Invitel – jelentette be David Blunck, a csoporttá váló társaság vezérigazgatója.

Jönnek az Invitech megoldások

A tevékenységét mintegy két évtizede indító, a márkát viszont 13 éve építő távközlési szolgáltató külön cégbe szervezte 550 fős lakossági és kisvállalati üzletágát, amely az eddigi Invitel Távközlési Zrt. nevet viszi tovább. A nagyvállalati és a nagykereskedelmi ügyfelekért felelős nagyjából 500 főt foglalkoztató üzleti infokommunikációs részleg viszont Invitech Solutions néven önálló márkát kap, és Invitech Megoldások Zrt-ként külön vállalkozásként működik tovább.

Az átalakítás nyomán létrejön egy harmadik, hozzávetőlegesen 100 főt foglalkoztató cég is, amely a két önálló társaság adminisztrációs, jogi és szervizközpontjaként tevékenykedik Invitel Központi Szolgáltatások Zrt. néven. A teljes csoport mögött pedig továbbra is a londoni központú Magyar Telecom BV – Matel áll.

A menedzsment nem változik. A csoport élén továbbra is David Blunck vezérigazgató marad. A két eddigi üzletágvezető, a lakossági üzletágat irányító Langsteinter Marianne és nagyvállalati üzletágat vezető Javorniczky Áron a jövőben operatív ügyvezetői feladatokat lát el az önállósodó részlegekben. Megőrzi eddigi posztját Mártha Imre operatív főigazgató is.

Fókuszban a vállalati ügyfelek

Az önállósodást és a külön márka építését az indokolja, hogy a távközlési szolgáltatóként indult vállalkozás az utóbbi években egyre nagyobb mértékben nyitott az informatikai, azon belül is az adatközponti és felhőszolgáltatások felé. A vállalat így is tudatosítani akarja a ma már több mint 6 ezer közép- és nagyvállalati ügyfelében jelenlétét az üzleti infokommunikációs piacon. Nem titkolt cél, hogy erősebb kihívója akar lenni a piacvezető Magyar Telekomnak, amely IT és rendszerintegrációs tevékenységét néhány éve ugyancsak külön cégbe szervezte.

"Az Invitech Solutions már a születésekor is a hazai infokommunikációs piac második legnagyobb szereplője. Éves árbevétele több mint 20 milliárd forint. Míg pár éve az informatikai szolgáltatások alig néhány százalékot jelentettek, ma már árbevételünk közel negyedét ez a terület adja" – mondta Javorniczky Áron, aki szerint mostanra érett meg az idő arra, hogy önálló cégként is megmérettessék magunkat ezen a piacon.

Amire építkezhetnek, többek között a saját hálózat, amely lefedi a száz legnagyobb hazai település mindegyikét, valamint a hazai Top 500 cég négyötödét. A vállalat országos lefedettségű optikai gerinchálózata több mint 9000 kilométeres. Az adatközponti infrastruktúrát négy budapesti létesítményük biztosítja, ezekben együttvéve több mint 3000 négyzetméteres terület áll rendelkezésre. Az ezzel kapcsolatos jövőbeni bővítési tervekről nemrégiben itt írtunk.

Piaci hírek

Betesz a produktivitásnak, ha az IT és az üzlet képtelen egy nyelven beszélni

Ezért is alacsony a magyar szervezetek produktivitása a META-INF reprezentatív kutatásása szerint.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.