Július 11-15. között Washingtonban rendezi meg a Microsoft a WPC 2010 elnevezésű partnerkonferenciáját, összesen 14 ezer résztvevőt várnak. A Bitport a helyszínről tudósít.
A világ legnagyobb szoftvergyártójaként jegyzett Microsoft piaci súlyát az európai, közel-keleti és afrikai (EMEA) régióban jól érzékelteti, hogy a cég és a 250 ezer partnere a régió IT-iparának kétharmadát képviseli, az amerikai IDC piackutató cég felmérése szerint. Habár 2009-ben az összes IT-költés mindössze 14 százaléka volt dobozos szoftver, az informatikai alkalmazottak 41 százaléka foglalkozott ezekkel.

A Microsoft ökoszisztémájában működő cégek 211 ezer embert foglalkoztatnak, míg más szervezetek további 392 ezer olyan informatikust alkalmaznak, akik a Microsoft termékein, vagy az azokon alapuló szolgáltatásokon dolgoznak. Ők alkotják a régió informatikus társadalmának 50 százalékát, valamint tőlük származik az IT-vonatkozású adóbevételek 53 százaléka. Az IDC felmérése szerint minden egyes, a Microsoft által tavaly megkeresett dollár után a cég partnerei 10,44 dollár bevételhez jutottak.

Stratégia első kézből | Ezekből a számokból is jól látszik, hogy a Microsoft növekedésében kiemelt szerepe van a partnercégeknek. Annak érdekében, hogy ezt az óriási közösséget megfelelő munícióval lássa el, a redmondi szoftveróriás 2003 óta minden évben megrendezi a Microsoft Worldwide Partner Conference (WPC) elnevezésű ötnapos rendezvényét. A konferencián a világ minden tájáról összegyűlt partnerek első kézből, a Microsoft vezetőitől kaphatnak információkat a szoftvercég következő évekre vonatkozó útitervéről, és sok termékújdonságot is itt jelentenek be. Emellett a partnerek egymással is új kapcsolatokat teremthetnek, illetve megoszthatják egymással a legjobb gyakorlatokat.

Idén a WPC 2010 konferenciát július 11-15. között Washingtonban rendezi meg a Microsoft, ahová a regisztrációk alapján minden eddiginél több, összesen 14 ezer résztvevőt várnak. A nyitóelőadásokon a Microsoft legfelsőbb szintű vezetői – név szerint Steve Ballmer, Stephen Elop, Tami Reller, Bob Muglia, Jon Roskill és Kevin Turner – beszélnek majd a cég következő időszakban várható stratégiájáról, a konferencia díszvendége Bill Clinton volt amerikai elnök lesz.

Cloud minden mennyiségben | A magyarországi médiumok közül egyedüliként a Bitport a helyszínről tudósít majd a legfrissebb bejelentésekről, amelyek között várhatóan az idén elsősorban a különböző számítási felhő (cloud computing) alapú megoldásokkal kapcsolatos bejelentések dominálnak majd, mint az Azure felhőplatform, vagy a Business Productivity Online Suite (BPOS) csoportmunka megoldás. A szoftvercég az előzetes program alapján azt igyekszik majd erősíteni, hogy a cloud megoldások nem a jövőt jelentik, hanem már most elérhetők, és ezekben a partnerek számára is óriási üzleti potenciál rejlik.

A konferencia záróakkordjaként a Microsoft minden évben díjakkal honorálja azon partnerek munkáját, amelyek nemzetközi összehasonlításban is egyedülálló, a Microsoft technológiáira épülő megoldásokat fejlesztettek és szolgáltattak az elmúlt év során. A júniusban közzétett lista alapján két magyar cég is részesült ebben az elismerésben: a Central Europe On-Demand (CEOD) magyarországi irodája kapta a Microsoft Country Partner of the Year és a Central and Eastern Europe Partner of the Year, Hosting Solutions díjakat, míg a NetAcademia az Azure Platform kategóriában érdemelte ki a Central and Eastern Europe Partner of the Year díjat; az utóbbi cég a Windows Azure platformra építve egy, az egész világra kiterjedő online oktatást valósított meg.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.