Az Aspire One Cloudbook a Chromebook Windows 10-zel szerelt verziója.

A Windows 10 megjelenésével hamarosan érkeznek azok a notebookok, amelyek már eleve ezt a rendszert használják. Az Acer sem tétlenkedik, mivel bejelentette az Aspire One Cloudbook nevű készülékét, ami valószínűleg sokakat emlékeztethet a Google által létrehozott géptípusra, a Chromebookra.

Chromebook-Chrome OS= Cloudbook

Ez egyáltalán nem véletlen, mert a tajvaniak hasonló módon gondolkodtak a Cloudbook megalkotásakor: alacsony ár, minimális tárolási lehetőségek, visszafogott hardveres képességek, és felhő központú szolgáltatások integrálása. A 11 és 14 colos kijelzővel (mindkettő 1366 × 768 képpont felbontású) szerelt gépek azt ígérik, hogy a felhasználó oldalán egy pillanatig sem fog meginogni a Windows élmény, viszont cserébe kapnak egy könnyű, hordozható, netes munkára specializált számítógépet.

Mindezt a két Aspire One-nak egy-egy 1,6 GHz-es Celeron processzorral, 2 GB RAM-mal, teljes méretű billentyűzettel, illetve a megszokott csatlakozókkal, portokkal (USB, HDMI, SD-kártya nyílás) kell produkálniuk. Ezek egyike sem teszi ezeket a notebookokat erőművé, de valószínűleg egy iskolába tartó diáknak, vagy egy alapvető feladatokat ellátó munkatársnak elegendő lehet.

Az igazi megszorítások csak akkor tűnnek fel, ha a tárolókról beszélünk. A kisebbik modellbe mindössze 16 gigabájtnyi került, a 32/64 giga pedig csak akkor érhető el, ha a 14 colos verziót választjuk. Hogy ne legyen probléma a fájlok tárolásával, az Acer mindegyik géphez az Office 365 Személyes kiadásának egy éves előfizetését biztosítja, ami együtt jár 1 TB OneDrive tárhellyel, szintén egy éven át.

Olcsó és még annál is olcsóbb

A lényeg még csak most jön: az Acer tényleg komolyan gondolja a megfizethető kategóriát, hasonlóan a Cheromebook gépekhez. A 11 colos Aspire One Cloudbook 169 dolláros, azaz átszámítva kb. 47 ezer forintos áron kerül a piacra, a 14 colos modellért pedig 199 dollárt kérnek el, ami szintén nem egy eget rengető összeg (kb. 56 ezer Ft). A két gép az amerikai piacon debütál szeptember 14-én, az esetleges hazai forgalmazásról egyelőre nincs információ.

Piaci hírek

CIO Hungary: generációk csatája a digitalizációért

Vagy inkább a digitalizáció harcáról van szó a generációkért? Beszámolónk harmadik része a tizenötödik CIO Hungary konferencia első napjáról, ahol ezúttal az emberi tényezőre koncentráltunk.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.