Január elsejétől a korábbi pénzügyi vezérhelyettes, Timotheus Höttges igazgatja Európa meghatározó távközlési szolgáltatóját a Deutsche Telekom AG-t. Az új cégvezér nem tervez irányváltást.

Idéntől új vezére van a bevétele alapján Európa harmadik legnagyobb távközlési szolgáltatójának számító Deutsche Telekomnak (DT), amely egyben a Magyar Telekom többségi tulajdonosa. Az eddigi első számú vezetőt, René Obermannt, aki 16 évet töltött a cégnél, ebből hetet vezérigazgatóként, tizenegyet pedig az igazgatótanács tagjaként, a nagyvállalat eddigi pénzügyi vezetője, Timotheus Höttges váltja a posztján, aki egyelőre nem tervez irányváltást a cég stratégiájában – írja a FierceWirelessEurope. Obermann saját akaratából távozott, egyben úgymond "házat és hazát is cserélt", ugyanis a holland Ziggo kábelszolgáltató első számú vezetője lett.

Fúziós hatások a hazai pályán

Az elmúlt több mint másfél évtized is jelentős változásokat hozott a német – és általában az európai – távközlési ipar életébe, nem utolsósorban a mobilpiacon. Most Höttgesen a sor, hogy a következő legalább ennyi kihívással tarkított időszakon átvigye a DT-t.

Az egyik legnagyobb kihívást az otthoni versenykörnyezet megváltozása jelenti majd. Ha a Telefónica Deutschland megkapja Brüsszel jóváhagyását, hogy 8,55 milliárd euróért megvásárolhassa a KPN-től az E-Plust, a DT hazai pályán kap egy sokkal erősebb ellenfelet.

Timotheus Höttges: lesz teendője

Mindeközben nem tétlenkedik a rivális Vodafone német leányvállalata sem, sorra hozza azokat az intézkedéseit, amelyektől a megújulását reméli. Az ottani piacon is bevezeti a "piros mindent visz" alapon a Vodafone Red, valamint a többes csomag ajánlatait. A Vodafone Germany is felvásárlással erősített, mint ismert a közelmúltban szerezte meg a Kabel Deutschlandot. (A legfontosabb felvásárlásokról, cégegyesülésekről Távközlési mogulok sürgetik a piaci konszolidációt c. cikkünkben olvashatbnak részletesebben.)

Az új vezér új versenyszabályokat szeretne

Höttges élheti meg azt is, amikor az Európai Unióban megvalósul az egységes távközlési piac, egyebek mellett olyan erősen vitatott javaslatokkal, mint a roaming díjak megszüntetése. Az egységesített piac jegyében Európa legnagyobb szolgáltatói nagyobb szabadságot szeretnének a jövőbeni fúziókban is. Obermann és Hoettges már eddig is erőteljesen kiálltak a konszolidáció, valamint az új verseny- és trösztellenes szabályok mellett.

Az új vezérre további stratégiai döntések is várnak, egyebek mellett arról, hogy a brit EE-t, amit az Orange-zsal közösen birtokol a DT bevezessék-e a tőzsdére. Szintén fontos feladat lesz az amerikai T-Mobile sorsának tisztázása. A DT amerikai leánycégére többen is pályáznak, köztük épp a cég egyik legnagyobb riválisa, a Sprint.

Közösség & HR

Adattal foglalkozik és informatikai vezető? Szekérderéknyi pénzt szakíthat

Átlag fölött nőtt azoknak az informatikai vezetőknek a befolyása – meg persze a felelőssége és a kompenzációs csomagja is –, akik a vállalatok adatait kezelik.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.