Számos újítást vezetett be az Invitel az innovatív megoldásokat díjazó InnoMax pályázatán, amelynek a győzteseit tegnap hirdették ki. Idén már vállalkozások és fiatal fejlesztők mellett civil szervezetek is pályázhattak ötleteikkel.
További újdonság, hogy a győztesek a díj mellé ezúttal egymillió forint értékű médiacsomagot is kapnak. Ennek a célja, hogy a hirdetések révén nagyobb ismertséget szerezzen a nyertes újításnak – emelte ki Gerlei Gyöngyvér (fenti képünkön), az Invitel vállalati értékesítési igazgatója, az InnoMax zsűrijének elnöke. Idén egyébként rekordszámú, 112 pályázat érkezett.
"Az InnoMax Díj alapvetően egy üzleti innovációs pályázat. A korábbi években nyert már szemüveg nélkül nézhető 3D-s televízió, közösségi navigációs alkalmazás, okostelefonon is használható egészségnapló, az HBO GO, az HBO online filmtára, amellyel tetszőleges helyszínen és időpontban érhető el a műsorkínálat vagy éppen kertészettel foglalkozó kisvállalkozás fejlesztése is" – mondta a díjátadón Mártha Imre, az Invitel operatív főigazgatója. Nem világmegváltó találmányokat kerestek, hanem tehetséges hazai vállalatokat, amelyek sokszor saját határaikat is legyőzve használják ki az infokomumikációs technológiában rejlő újszerű lehetőségeket.
A klasszikus vállalati InnoMax Díjra méretüktől függően idén is három kategóriában pályázhattak a vállalkozások és intézmények és nyerhettek 300 ezer, 500 ezer és 1 millió forintot. Pozitív fejleményként értékelte a zsűri, hogy egyre többen indulnak a kisvállalati kategóriában.
A pályázók körét szélesítette az is, hogy a másik kategóriára, az egyéni fejlesztéseket díjazó InnoAppsre idén már nemcsak hallgatói jogviszonnyal rendelkezők pályázhattak, hanem az iskolapadot még vagy már nem koptató fejlesztők is, akik még nem múltak el 30 évesek. Az InnoAppson idén is két kategóriában zajlott a verseny: a „Szórakozz” kategóriában a szabadidős programok, a „Ne szórakozz” kategóriában pedig a komolyabb munkához kötődő fejlesztések vehettek részt.
Az előbbi kategóriában a nyertes megoldást a Facebookon szavazók választották ki. Bojár Gábor a zsűri tagjaként egy különdíjat is felajánlott: egy év irodabérletet a Graphisoft parkban.
A győztesek
Az 5-19 fős vállalati kategóriában az E.N.S. Informatikai és Rendszerintegrációs Zrt. nyert „Akár tranzakcionális, akár marketing e-mail, a lényeg, hogy az SMTP.hu-val biztosan célba ér!” című pályázatukkal. A tavalyi InnoMaxon is dobogós vállalkozás fejlesztésük áttörést hozhat az online marketing piacon. Megoldásukkal elkerülhető például, hogy egy-egy nagyobb – akár több milliós címlistára küldött – e-hírlevél kampány esetén spam listára kerüljön a kiküldő szervere. A szolgáltatást tavaly vezették be.
A kategória második helyezettje a Corwell Kft. lett a „Hangvezérelt raktárkezelés” című pályázatával, a harmadik hely pedig az iSolutions Kft.-é lett.
InnoMax 2014: a díjazottak
A 20-69 fős vállalati kategória győztese a DLM Solutions Kft. testbeszédelemző, értékesítést támogató rendszerük az értékesítővel szemben ülő fél viselkedésének, testbeszédének üzeneteit segít lefordítani és értelmezni. Az okostelefonokon futó program segítségével a felhasználó számos plusz információhoz jut a tárgyaláson a partnertől érkező non-verbális jelek pontosabb értelmezésével. A második helyezett a Hibridlevél Kft. és a Milpress Kft. internet-alapú rendszere lett, amely a mindennapi postai ügymenetet egyszerűsíti. A harmadik helyet pedig az i-Cell Mobilsoft Zrt. HU-GO rendszere kapta.
A 70 fő feletti cégkategóriában a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége (SINOSZ) nyerte el az első díjat Jeltolmács szolgáltatásával. Ebben a kategóriában a második helyezettje a Bonafarm Zrt. lett a Bonafarm Adminisztrációs Központ Számlakezelő és számlaiktató rendszerével, a harmadik pedig a Díjbeszedő Holding Zrt. az iCsekk Mobilfizetés nevű elektronikus számlafizetési megoldásával.
A fiatal programozók és alkalmazásfejlesztők közül a Ne Szórakozz! Kategóriában Cipak Levente e-motion avagy a GPS-es tehénpásztor című fejlesztését találta a legjobbnak. A fejlesztők a szarvasmarhák legeltetésének nyomon követésére hoztak létre okostelefon-alkalmazást. A Szórakozz! kategória győztese – ezt a közönség választotta ki az Invitel Facebook oldalán – Kovács Viktor Vitamin nevű játéka kapta, amely a logikát, memóriát, megoldókészséget előtérbe helyezve kínál izgalmas és tartalmas szórakozást kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Mindkét kategória győztese kétszázezer forint értékű vásárlási utalványt és egy táblagépet nyert.
A civil pályázók
A civil szervezetek projektötletekkel is nevezhettek a díjra. A zsűri szerint szinte kivétel nélkül minden pályamű díjat érdemelt volna. Végül a díjat a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány pályázatának ítélték. Az eltűnt gyerekek felkutatását segítő alapítvány egy online tudásbázist szeretne létrehozni – egy speciális keresőmodult – amelyet az ORFK-val közös szakmai együttműködésben fejlesztenének, és használnának. Így tennék hatékonyabbá és sikeresebbé a gyermekek utáni kutatást. Ennek az informatikai rendszernek a létrejöttéhez nyújt segítséget az Invitel.
Ebben a kategóriában közönségdíjat a Studium Generale Alapítvány Ingyenes érettségi felkészítő tábor című pályázata nyerte.
A Graphisoft Különdíjat a NERD Developments Kft. kapta TaxiDriver integrált taxivállalat irányítási rendszer című pályázatáért.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak