Hivatalosan is elstartolt az Invitel idei, némileg újrafazonírozott innovációs pályázata. Idén már civil szervezetek is indulhatnak. A határidő március 31.

Öt év után újragondolta az Invitel az évente meghirdetett innovációs pályázatát, az InnoMax díjat, mely köré egy üzleti klub is alakult. Az idei kiírásban már civil szervezetek is pályázhatnak, és a díjazás is kiegészült.

A jelentkezési határidő 2014. március 31. Az új pályázati kiírás részleteit egy kattintásnyira, az Invitel weboldalán találják.

Bővültek a kategóriák, jöhetnek a civilek

Az egyik legfontosabb újítást, hogy a vállalkozások és a fiatal fejlesztők mellett civil, például karitatív tevékenységet folytató szervezetek is pályázhatnak. Ebben a kategóriában nem megvalósított fejlesztésekkel, hanem projektötletekkel jelentkezhetnek a pályázók, akik 500 ezer forint értékben nyerhetnek Invitel szolgáltatásokat, amelyet a pályázatban bemutatott projekt megvalósításához használhatnak fel.

A klasszikus vállalati InnoMax Díjra továbbra is három kategóriában pályázhatnak a vállalkozások és intézmények. A győztesek nyereménye méretük függvényében 300, 500 ezer és 1 millió forint értékű Invitel-szolgáltatáscsomag. Emellett újdonság kapnak további 1 millió forint értékű médiacsomagot is. Ezt az új elemet Mártha Imre, az Invitel operatív főigazgatója azzal magyarázta, hogy az induló és kisebb vállalkozások számára a nyilvánosság biztosítása legalább annyira segít a siker elérésében, mint a tőke vagy az eszközök. A médiacsomag ebben segíti őket.

Az InnoMax tavalyi díjazottjai

Szintén a pályázati lehetőségek bővülését jelenti, hogy az InnoApps Díjra idén már nemcsak diákok és hallgatók pályázhatnak, hanem olyan fejlesztők is, akik nem vesznek részt iskola rendszerű képzésben. Ebben a kategóriában azok az egyéni fejlesztők indulhatnak, akik még nem múltak el 30 évesek. Az InnoAppsot továbbra is két kategóriában hirdetik meg. A „Szórakozz” kategóriába a könnyedebb témájú, a szabadidős tevékenységeket támogató, a „Ne szórakozz” kategóriába pedig a komolyabb hangvételű, munkához kötődő fejlesztéseket várják. Ez utóbbi versenyben a zsűri dönt majd, míg a Szórakozz kategóriára idén is az Invitel Facebook oldalán lehet majd szavazni.

„Az InnoMax Díj alapvetően egy üzleti innovációs pályázat. A korábbi években nyert már szemüveg nélkül nézhető 3D-s televízió, közösségi navigációs alkalmazás, okostelefonon is használható egészségnapló, az HBO GO, az HBO online filmtára, mellyel tetszőleges helyszínen és időpontban érhető el a műsorkínálat vagy éppen kertészettel foglalkozó kisvállalkozás fejlesztése is. Nem feltétlenül korszakváltó találmányokat keresünk, hanem inkább azokat a tehetséges hazai vállalatokat, akik képesek a változó gazdasági körülmények kihívásaira is igazán innovatív és előremutató üzleti válaszokat adni. Olyan cégeket, amelyek sokszor saját határaikat legyőzve és kitágítva használják ki az infokommunikációs technológiában rejlő újszerű lehetőségeket és így érnek el üzleti sikereket” – idézi a verseny elindulását közzétevő közlemény Mártha Imrét.

Cloud & big data

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.