A Samsung egyértelművé tette, hogy nem áll szándékában megvenni a kanadai céget.

A múlt hét egyik legizgalmasabb témája volt az a híresztelés, mely szerint a Samsung vezetősége a BlackBerry felvásárlásáról tárgyal. A hírt a Reuters dobta be, ami miatt a piac kifejezetten hevesen reagált, mivel a hírügynökség csak ritkán fog mellé az ehhez hasonló ügyekben. A kedélyeket gyorsan lehűtötte a két cég cáfoló nyilatkozata, tegnap pedig a Samsung tette tisztába a dolgokat.

Nem veszünk semmit, köszönjük!

A The Wall Street Journal arról számolt be, hogy a koreai cég társ-vezérigazgatója, J.K. Shin egyértelművé tette: nem áll szándékukban felvásárolni a kanadai vállalatot. „A lehetséges együttműködésekről szeretnénk tárgyalni a BlackBerryvel, és nincs tervbe véve a kanadai mobilgyártó felvásárlása” - oszlatta el a pletykákat a koreai vezető. A két cég eddig is aktív kommunikációt folytatott egymással, a mostani beszélgetések arra irányulnak, hogy a Samsung készülékek hogyan tudnák használni a BlackBerry technológiáit.

Shin azt is hozzátette, hogy a BB felvásárlása teljesen szembe menne a Samsung jelenlegi stratégiájával, már csak azért is, mert a koreaiaknak Knox néven megvan a saját, üzleti ügyfeleket célzó biztonsági megoldásuk. A múlt heti híresztelések szerint a Samsungot elsősorban a BlackBerry biztonsági platformja, illetve értékes szabadalmi portfóliója érdekelte, és ez megért volna számára akár 7,5 milliárd dollárt is.

A CEO reagált a szabadalmakkal kapcsolatos találgatásokra is, ami kiváló alkalmat adott arra, hogy kellően méltassa a Samsung saját portfólióját. A szakember kijelentette, hogy nem különösebben érdekeltek a BB szabadalmainak megszerzésébe, mivel maguk is bőségesen el vannak látva ilyen területen. A Samsung 2013 végéig 110 ezer szabadalmat jegyeztetett be világszerte, amiből 34 ezer az USA-ban történt.

Szabadalmi harcok

Önmagában persze a számok nem jelentenek sokat, hiszen a BlackBerry 44 ezres szabadalmi tárában biztosan van olyan, amire a Samsungnak nagy szüksége lenne. A koreai cég az elmúlt éveket aktív jogi, szabadalmi harcokkal múlatta, amiben az egyik legnagyobb ellenfél az Apple volt. 

Az elemzők és a piac véleménye jelenleg az, hogy a mostani állapotban a Samsungnak inkább szüksége lenne, lehetne a BlackBerryre, mint fordítva. A kanadai cég pénzügyi helyzete stabil, az üzleti szolgáltatás kínálata, biztonsági megoldásai továbbra is keresettek a piacon, de a készülékek terén sem (Passport, Classic) nyúltak nagyon mellé az utóbbi hónapokban. Ha valakinek haszna volt a két gyártó hírbe hozásában, az az lehetett, aki profitálni tudott a BB részvényeinek múlt heti, 25 százalékos emelkedéséből.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.