Újjáéledt a hőn szeretett Bold sorozat, ami innentől Classic elnevezéssel él tovább.

A különleges méretű, formájú Passport mellett a BlackBerry szerencsére azokra is gondol, akik maradnának az évek óta megszokott, bevált megoldásoknál. A tegnap hivatalosan is leleplezett Classic vállaltan és nyíltan a Curve, illetve a Bold formavilágát hozza vissza, megtoldva azokkal a plusz képességekkel, amit a gyártó az elmúlt években kifejlesztett.

Klasszik formák és gombok

A BlackBerry Classic a Bold 9900 újragondolt verziójaként nagyjából ugyanazokat az arányokat hozza, mint az előd azzal a plusszal, hogy a 3,5 colos, 720p felbontású, Gorilla Glass 3 borítással ellátott kijelző már érintéssel is vezérelhető. A teljesítményért a Z10-ben már megismert kétmagos, 1,5 GHz-es processzor, illetve 2 GB RAM fele, ami mellé 16 gigabájtos, bővíthető háttértár, egy 8 megapixeles hátlapi, és egy 2 megapixeles előlapi kamera társul.

Az igazi attrakció persze a BlackBerry rajongók nagy barátja, a négysoros fizikai QWERTY gombsor, ami mellé visszatért a középen található optikai trackpad is. A gyártó a bemutató során nem győzte hangsúlyozni, hogy a Classic mennyi mindenben javult a Boldhoz képest, azaz háromszor gyorsabb a böngészője, 60 százalékkal nagyobb a kijelző felülete, és 50 százalékkal hosszabb a készenléti idő - ez utóbbi az 2515 mAh-s akkumulátornak köszönhető.

Mostoha sors

A Classic nem meglepő módon a BB OS 10.3-as verzióját használja, amihez az üzleti célú appokat továbbra is a BlackBerry World szolgáltatja, míg az tömegigényeket kielégítő (androidos) alkalmazásokat az Amazon Appstore-ból lehet beszerezni.

A BlackBerry hazánkban az utóbbi hónapokban kegyvesztetté vált és már az olyan kitartó szolgáltatók kínálatából is eltűnt, mint a Telekom. Szerencsére ennek ellenére hozzá lehet jutni, így aki kártyafüggetlen verzióban szeretne hozzájutni, az erre fáradjon.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.