Tavaly ősszel frissítette MacBook Pro termékvonalát az Apple, melynek az egyik legjellemzőbb újítása az érintérzékeny funkciósáv megjelenése volt. A billentyűzet felett, a kijelző alatt, a korábbi funkciógombokat leváltó sor dinamikusan képes változtatni a rajta megjelenített tartalmakat. Szövegszerkesztés alatt például ezt támogató funkcionalitást mutat, médialejátszás közben start/stop virtuális gombokat és így tovább.
Csalás, puskázás, jogosulatlan előnyszerzés?
A Touch Bar azonban nem mindenkinek teszik; az USA néhány tagállamában betiltották a vizsgák alatt az újgenerációs MacBook Prók használatát. A vastag pénztárcával elengedett diákoknak így vagy marad a jó öreg toll és papír, vagy más notebookot kell használniuk a megmérettetés során. A szoftverteszteléssel foglalkozó Examsoft szerint az OLED-es kijelzők prediktív szövegmegjelenítő funkciója csapta ki a biztosítékot a vizsgáztatóknál, és vezetett a készülék betiltásához.
Egyes államokban, mint például Észak-Karolina, továbbra is lehet használni az új MacBook Prókat az egyetemi vizsgákon, ha a tulajdonosaik letiltják a fent említett funkcionalitásukat. Más államok azonban, mint például New York, kategorikusan megtiltották vizsgára való bevitelüket.
Javuló iPhone-eladások
Eközben az Apple egy másik terméke is célkeresztbe került. A vállalat okostelefonja az idei év első három hónapjában végre kikerülhet a gödörből; a készülékek az elmúlt három negyedévben folyamatosan csökkenő eladási adatokkal sokkolták az ehhez nem szokott befektetőket, tulajdonosokat.
Az iPhone 6 és 6 Plus ugyanis magasra rakta a lécet: az Apple első, nagyképernyős telefonjai rekordot döntve alig 90 nap alatt 74,5 milliónyi példányban találtak gazdára (csak az első hétvégén 10 milliót adtak el belőle). Ez persze a negyedéves profitot is fellökte sosem látott magasságokba. Igaz, ehhez kellett a kisebb méretű változat is – amint arról mi is írtunk korábban, háromszor annyit adtak el a 4,7 colos verzióból, mint a phablet méretű Plusból az értékesítés első időszakában.
Előre ugorva 2017-re azt látjuk, hogy a vállalat eladásainak kétharmadát produkáló termék kapcsán ismét bizakodóvá vált az Apple. Az egy évvel korábbi, hasonló időszakhoz képest növekvő eladásokat várnak – 74,8 millió eladott példánnyal szemben 78 milliót. Ennek ellenére részvényenként 3,22 dollárt fog produkálni a vállalat, ami némi visszaesést jelent a tavalyi első negyedéves 3,28 dolláros eredményhez képest, véli a Yahoo Finance.
Telítődik a globális piac
A jobb kamera és a készülékek vízállósága állhat a várt eladásnövekedés hátterében, bár az elemzők – például Mark Moskowitz a Barclaystől – úgy vélik, hogy a két évvel korábbi modellhez képest jelentős újdonságot nem villantó modell eladásait befolyásolta a régebbi, olcsóbb típusok felé forduló vásárlói érdeklődés.
A növekedést egyébként hátráltatja, hogy a korábban még mindig viszonylag dinamikusan növekedő piac – ami 2014 és 2016 során is 10 százalékos bővülést produkált – kvázi befagyott tavaly. Az IDC beszámolója szerint alig 6 tized százalékos emelkedést tapasztalhattunk 2016-ban, 1,45 milliárd készülék talált gazdára.
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak