Eddig se nagyon ismertünk olyat, aki szerint a világnak szüksége van az Adobe Flash szoftverére. A Firefox fejlesztője és a Facebook biztonsági főnöke sem kivétel.

A Mozilla böngészője hétfő óta blokkolja az Adobe Flash Player összes verzióját, egész pontosan a Flash automatikus futtatását a Firefox alatt. A döntés oka, hogy a Hacking Team rendszereinek feltörése óta már a harmadik nulladik napi Flash-sérülékenység bukkant fel. A Mozilla mérnökei a hétvégén Windows és OS X alatt is blokkolták – illetve egy popup révén felhasználói engedélyhez kötötték – a plugint a Firefox aktuális 39-es verziójában, a hétfőn kiadott Flash Player 18.0.0.203 pedig még aznap rákerült a tiltólistára.

A Bugzillán Mark Schmidt, a Firefox terméktámogatásért felelős vezetője közölte, hogy az összes javítás elkészültéig a sérülékeny Flash verziók (praktikusan az összes verzió) blokkolását javasolja, amit a felhasználók egyébként esetileg és véglegesen is feloldhatnak a felugró ablakban. Az elterjedt exploit kitek egyébként már tartalmazzák a hibák kihasználását segítő kódokat, de az arra felkészített böngészők – például a Chrome és Windows 8/8.1 alatt az Internet Explorer – automatikusan beszerzik majd a szükséges hibajavításokat.

Van, aki halálra ítélné a Flash-t

A Flash eddig sem tartozott a műértő közönség kedvencei közé: a rendszeres biztonsági kockázatok és az erőforrás-igények mellett az is gyakori élmény, ahogy a Flash player összeomlása térdre kényszeríti a böngészőket. Legújabban a Facebook frissen kinevezett biztonsági vezetője, Alex Stamos szólt be a Flash-t fejlesztő Adobe-nak: tegnapi Twitter-üzenetében arra szólítja fel a szoftvercéget, hogy jelölje ki a Flash életciklusának utolsó napját, és állapodjon meg a böngészők gyártóival, hogy azok úgynevezett killbitekkel még ugyanazon a napon végleg vonják ki a forgalomból a Flash-t.

Stamos szerint ez az egyetlen módja, hogy felszámolják a Flash-függőséget, és mindenkit rávegyenek az olyan újabb és biztonságosabb technológiák alkalmazására, mint amilyen például a HTML5. Ezt nyilvánvalóan megkönnyítené a Facebookhoz hasonló online szolgáltatók életét, de általában véve is megoldana egy csomó problémát, hiszen – ahogy a Hacking Team példája is mutatja – az exploitok jelentős része kapcsolódik a Flash technológiához, sőt a böngészőkben alkalmazott sandboxing technikák célja is jórészt a Flash-alapú támadások vagy összeomlások hatásainak minimalizálása.

Biztonság

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.