Külső akkukkal nagyjából tele a padlás: akad olyan, amivel még az autót is bebikázhatjuk, vagy olyan, ami egy táskában elhelyezve tölti a mobil eszközeinket. Bármelyikről is van szó, a lényeg, hogy ezek az energiaforrások is csak akkor működnek, ha előtt gondoskodtunk a feltöltésükről, ellenkező esetben ugyanolyan használhatatlanok, mint egy lemerült mobil.
Mozogj, tölts!
Az Ampy fejlesztői pontosan ezt a problémakört vették célba a mozgással tölthető akkumulátorukkal, ami talán kiutat jelenhet. A jelenleg Kickstarter kampányként futó termék igazi, hamisítatlan zöld energiát termel azzal, hogy a mozgás során keletkező energiát képes egy Li-ion akkuban tárolni. A készítők azt állítják, hogy a már a mindennapi élet során keletkező mozgás, azaz akár a séta is tölti az Ampy-t, de nyilván minél intenzívebb a testmozgás, annál több energia jön létre.
Az akkumulátor a jelenlegi és majd a szállítási állapotában annyit tud, hogy egy napi séta, 1 órányi kerékpározás, 30 perc futás után 30 perc akkuidőt ad egy átlagos mobilnak, ami nem valami hatalmas mennyiség, de arra jó, hogy kihúzzon bennünket a csávából, ha már egyébként lemerült a készülék. Ugyanezzel a mozgásmennyiséggel egy okosóra már 24, egy fitneszkarkötő akár 72 órányi élettel is ellátható, hiszen ezeknek a készülékeknek lényegesen kisebb kapacitású akkumulátorokkal rendelkeznek.
Az Ampy már most figyelemre méltó termék, és talál előhírnöke lehet azoknak az akkumulátoroknak, amelyek a jövőben elférnek egy mobil házában, ami azt jelenti, hogy nem kell többet töltőre tenni őket. Addig még valószínűleg több év eltelik, viszont az Ampy ötletének támogatásával ez az idő valamelyest lerövidülhet. Ezt az eddigi több mint 2000 adakozó is így gondolja, akik már 260 ezer dollárnál is többet dobtak össze a projekt érdekében.
Népszerű az ötlet
Ezzel a 100 ezres célt már bőven elérték és még mindig van hátra 7 nap a kampányból. A legolcsóbb csomag 85 dollárba kerül, de ha valaki szeretné a kutyájára, vagy egyéb helyekre rögzíteni az akkumulátort, akkor az ehhez szükséges kiegészítők a drágább csomagokban elérhetők. Az egyébként elektromos hálózatról is tölthető Ampy 2015 júniusában kerülhet legkorábban azokhoz, akik most választanak valamelyik opció közül.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak