Elég sokáig húzták Cupertinóban, de az egyre nagyobb nyomás végül észre térítette őket. A péntekre összehívott rendkívüli sajtótájékoztatón beismerték az iPhone 4 hibáját, és készek több jóvátételi megoldásra is.
Álomszerűen indult az Apple legújabb okostelefonjának, az iPhone 4-nek a karrierje. Már megjelenés előtt kiürültek a raktárkészletek, a telefon bemutatója után szinte csak pozitív kritikákat kapott, a megjelenés napján pedig lehetet filmezni a szokásos kígyózó sorokat.

Rémálom a Jobs utcában | Aztán az állom lassan, de biztosan rémálomba csúszott át. Az első vásárlói reakciók ugyanis arról számoltak be, hogy a készülék által érzékelhető térerő drasztikusan, akár kapcsolatszakadásig esik abban az esetben, ha a telefont rendeltetésszerűen használjuk, azaz a két oldalán fogjuk az iPhone-t. Először megjelent egy, az ügyet kurtán-furcsán elintéző válaszlevél, amelynek feladója állítólag maga Jobs volt. Majd meglehetős késéssel az Apple hivatalos választ is adott a felvetett problémákra: szoftveres számítási hibára fogták az észlelt térerő-csökkenést.

Az utolsó, megrendítő ütés | Aztán a hét elején a nagy befolyással bíró, független termékteszteket készítő Consumer Reports annak ellenére nem ajánlotta vásárlásra a készüléket, hogy a tesztek alapján adott pontszáma a mezőnyben a legjobb volt. Az elutasítás oka természetesen a térerővesztés volt, illetve a problémára adott elégtelen Apple-reakció. Ez volt az utolsó, ámbátor igen kövér csepp a pohárban: a cég magyar idő szerint péntek este rendkívüli sajtótájékoztatón próbálta menteni a menthetőt.

Már maga a sajtótájékoztató is egy pozitív lépésnek tekinthető, hiszen végre Jobsék szembe néztek a közönséggel és a hibával. Utóbbi létezését most ismerték el először közvetlen formában, és a cég erre adott megoldását több pontban vázolták.

Kijelző-kozmetika | A szoftverfrissítés most is előkerült, bár nyilvánvaló, hogy ennek köszönhetően csak a látvány tekintetében lesz változás, a térerővesztés ugyanúgy megmarad. Egyébként az iOS operációs rendszer csütörtökön kiadott 4.0.1-es verziója már a térerő korrekt értékét jelző oszlopocskákat mutat.

Ingyen keret mindenkinek | A második pont már lényegesebb: minden vásárló ingyen kap telefontokot az Apple-től. Az eddig kiegészítőként árult keret ugyanis megszünteti a problémát, mivel a kéz nem érintkezik közvetlenül az antennával. A 29 dollárért árult keret szakértők szerint az Apple-nek nem kerül többe, mint 1 dollár, így meglehetősen olcsón megúszhatja az ügyet a cég. Azok a vásárlók, akik már vettek tokot, visszakapják a pénzüket. Mivel a cég nem képes ekkora mennyiségben előteremteni saját gyártásban a kiegészítőt, így az Apple arra is hajlandó, hogy a tulajdonosok más gyártótól származó tokot válasszanak. Az akcióval kapcsolatos technikai részleteket az Apple jövő héten teszi közzé a honlapján.

Teljes visszatérítés vagy csere | A harmadik, egyben legdrasztikusabb lehetősége az elégedetlen vásárlóknak a készülék visszaadása. Ekkor az iPhone 4 árát a gyártó teljes egészében visszafizeti. Köztes megoldásként azt is felajánlotta az Apple, hogy térítésmentesen becseréli a használt telefont egy másik, új készülékre.

Jobs tehát beadta a derekát, elismerte a hibát, és próbálja az ésszerűség (és a költségkeret) határain belül maradva orvosolni is azt. Ettől függetlenül elképzelhető, hogy a hosszúra nyúlt hallgatás, majd az azt követő kommunikációs tévelygés maradandó károkat okoz az almás logónak.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.