Hirtelen nagy tolongás támadt a kanadai gyártó körül, de a készülékeik senkit sem érdekelnek.
Valószínűleg hetek kérdése és kiderül, hogy mi lesz a sorsa a jobb napokat, éveket is megélt kanadai mobilgyártó sorsa. A vállalat legutóbbi üzleti jelentése még a legbizakodóbb hangokat is elhallgattatta, és egyértelművé vált, hogy a cég működése sokáig így nem tartható fent, még akkor sem, ha a vezetőségnek jelentős készpénzállományt sikerült felhalmoznia.
 
Megmozdultak a nagyok
 
A BlackBerry már egy konkrét, 4,7 milliárd dolláros vételi ajánlaton is túl van, amit a Fairfax Financial Holdig, a részvények 10 százalékával rendelkező befektetői csoport nyújtott be szeptember végén. Ez az üzlet még nem végleges és a Reuters értesülései szerint hirtelen több érdeklődő is feltűnt a kanadaiak nemzeti büszkesége körül. A hírügynökség szerint ajánlattételről, konkrétumokról egyelőre nincs szó, a szóba hozott cégek mindössze előzetes érdeklődésüket fejezték ki egy esetleges tranzakcióval kapcsolatosan.
 
A kérők, vagyis érdeklődők között pedig olyan nagyágyúk sorakoznak, mint az Intel, az LG, a Samsung, sőt, a Google. De nem csak ennyi névből áll a lista: a Reuters szerint a Cisco, és az SAP neve is felmerült, azt azonban nem lehet tudni, hogy tesznek-e ajánlatot és ha igen, akkor az miről fog szólni. Az azonban biztos, hogy a felsorolt cégeket nem a készülékgyártás érdekli, hanem a BlackBerry szerver technológiái, illetve szabadalmi portfóliója. 
 
A kanadaiak által legutóbb kiadott információk alapján eddig is egyértelmű volt, hogy egyedül a BES szerverrel kapcsolatos üzletek vannak jó állapotban; csak ezen a területen tudtak növekedést felmutatni. A biztonságos adatátvitelt biztosító üzletág értéke elemzők szerint 3 és 4,5 milliárd dollárra tehető, a különböző szabadalmak 2 - 3 milliárd dollár körüli összeg körül mozognak, amihez hozzáadódik a 3,1 milliárdos készpénz- és beruházási állomány. 
 
A mobil senkinek sem kell
 
A készpénz mennyiség értékelhető üzleti eredmények nélkül azonban csak rövid ideig képes egyenesben tartani a céget, ezért a BlackBerry már korábban bejelentette, hogy egy speciális bizottságot alapított abból a célból, hogy megtalálja a kiutat a gödörből. Ezt követően a kanadai gyártó közzétette üzleti eredményeit, amiből kiderült, hogy az új operációs rendszerre épülő, teljes érintőképernyős Z10 megbukott a piacon, így közel egymilliárd dolláros készletleírást kellett elkönyvelniük az eladatlan mobilok miatt.
 
Már eddig is több tipp látott napvilágot azzal kapcsolatban, hogy ki érdeklődik a BB iránt: a Lenovo, a HP, sőt a Microsoft is szóba került, bár a cégek tagadták ebbéli szándékukat. A most felmerült nevek azt mutatják, hogy az egész iparág megmozdult, mindenki lát értékeset a BlackBerry portfóliójában, de talán nem meglepő, hogy elsősorban a biztonsággal összefüggő megoldások és nem a mobilok, vagy a BB10 érdekli őket. 
 
A cikkben említett új belépők egyike sem kívánta kommentálni a Reuters értesüléseit, maga a BlackBerry pedig annyit közölt a felvetésekkel kapcsolatban, hogy „a független üzleti és jogi tanácsadókkal kiegészült speciális bizottság alapos és mindenre kiterjedő vizsgálatot folytat a lehetséges alternatívákkal kapcsolatban.”

Még nem nőtt az égig, de az EU-nak máris gondja támadt a Bluesky működésével

Az X-ről politikai okokból távozó tömegek kedvelt célpontja a Twitter-alapító gründolta platform. A Bluesky egyelőre nem elég nagy ahhoz, hogy a legszigorúbb EU-s szabályozás alá essen, de így sem ússza meg Brüsszel piszkálódását.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.