Az OnHub gyorsabb, jobb, biztonságosabb, szebb, routerebb mindeni másnál.

A Google abban a szerencsés és irigylésre méltó helyzetben van, hogy jóformán bármelyik termékkategóriában lehetősége van az újításra. Ennek megfelelően kalandozik, vásárol, fejleszt is rendesen, most azonban egy olyan területet nézett ki magának, ami a lehető legközelebb áll a céghez.

Friss forma, új megközelítés

A vezeték nélküli routerekkel kapcsolatban valószínűleg minden olvasónak van valamilyen horror sztorija, és a Google is azt gondolja, hogy itt az ideje átgondolni, mivel lehet javítani ezeken az eszközökön. A megoldás a TP-Linkkel közösen létrehozott OnHub személyében érkezik, ami nemcsak formájában, a benne lévő hardverekben, hanem a hozzá kötődő szoftveres elképzelésekben is alaposan eltér az átlagtól.

Ha rápillantunk a nyitóképre, akkor talán fel sem tűnik, hogy ott egy router is van, mivel leginkább egy vázára, vagy egyéb berendezési tárgyra (illetve az Amazon Echora) hasonlít. Ennek az az oka, hogy a lehető legjobb vétel biztosítása érdekében a 13 darab antennát (hat 2,4GHz-es, hat 5 GHz-es) körkörösen helyezték el benne, illetve nyilvánvalóan az is szempont lehetett, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy hagyományos router. A megszokott megoldásoktól való elszakadást jelzi az is, hogy elhagyták a klasszikus LED sorokat, amit egy állítható erősségű, felül körbefutó fénycsík helyettesít.

Az OnHub a Google szerint abban nem tud segíteni, hogy a szolgáltató rossz minőségű netkapcsolatát feljavítsa, de abban igen, hogy a lakáson, házon belül a lehető legjobb minőségű hálózatot hozza létre. Ehhez a repertoárban ott van a 802.11.a/b/g/n/ac szabványok (AC1900) támogatása, a 2,4 és 5GHz-es antennák elhelyezése, a 4 GB-os belső tárhely, a külső hangszóró, a Bluetooth, valamint a hengeres kialakításból adódó, az átlagosnál sokkal hatékonyabb hűtési lehetőségek.

Erre is van egy app - nyilván

A berögzült, túlhaladott megoldások száműzése jegyében a router kezelése is teljesen másként történik, mint általában. Az OnHub a Google On nevű, iOS, illetve Android alkalmazással kezelhető, vagyis nincs szükség az eszköz alján elhelyezett, lehetetlen jelszavak beolvasására, vagy a router netes kezelőfelületén való kalandozásra. Az említett app átlátható menürendszerrel, automatizált folyamatokkal segít a hálózat biztonsági és egyéb beállításaiban.

Ilyen például a távoli elérés, illetve menedzselés, vagy a jelszó másokkal való, titkosított, de egyszerű megosztása. A Google folyamatos és automatikusan megérkező frissítésekkel tervezi karban tartani a routert (ezért is volt szükség a méretes belső tárhelyre), de az is a tervek között szerepel, hogy a későbbiekben új, főleg az okos otthonhoz kötődő funkciókkal látja majd el a rendszert.

Az OnHub 200 dollárért (kb. 56 ezer Ft) lesz megvásárolható a későbbiekben, mivel jelenleg ez előrendelési időszakban vagyunk. A termék weboldalán található infók alapján a Google saját (de hazánkból nem elérhető) webshopján kívül a Walmart, az Amazon, vagy maga a TP-Link is felveszi a kínálatába, a szállítás pedig augusztus 31-én kezdődik meg.

Piaci hírek

Kiberbiztonság – lassan kifutunk az időből

Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.