Egy hackerkonferencián mérték össze a népszerű browserek biztonságosságát. Meglepő eredmények születtek.

Nem csupán a világ legnépszerűbb böngészője, de a Vancouverben zajlott CanSecWest konferencia Pwn2Own hackereseményen történtek alapján a legbiztonságosabb is. Igen, a Google Chrome-ról van szó, mely az eredmények ellenére azért sajnos nem teljesen immunis a támadásokkal szemben.

Az Edge járt a legrosszabbul

Már tizedik éve rendezik meg a Pwn2Own eseményt, melynek során a hackerek azzal versenyeznek, ki tud több sebezhetőséget kihasználni egy adott szoftvercsomagból (köztük böngészőkből). Tulajdonképpen egy, a Zero Day Initiative által szervezett hibavadász eseményről van szó.

A három napos küzdelem során a Microsoft Edge került a lista legaljára: a benne felfedezett öt biztonsági rés mintegy 300 ezer dollárt ér. A Safarit háromszor sikerült meghackelni, plusz még egyszer egy olyan sérülékenység révén, melyet a bétaváltozatban már javított az Apple. Kétszer támadták a Firefoxot, ami mindössze egyszer esett áldozatul. Homokozó (sandbox) rendszere bizonyult sebezhetőnek; ezt a szülő eljárásokból származó gyerek eljárások egymástól való elkülönítésére használja a Mozilla.

Ezzel szemben a Google Chrome mindössze egyetlen támadást szenvedett el, és az a rendelkezésre álló idő alatt nem tudott pozitív eredményt felmutatni.

Az Edge védelmében

Érdemes azért megjegyezni, hogy a szoftverek, illetve az általuk elérhető adatok feletti ellenőrzés megszerzéséért folytatott csata során a Microsoft szoftvere nyilvánvaló hátrányból indult. Mivel a csapatok azzal a feltételezéssel éltek, hogy a redmondi böngésző lesz a legkönnyebb áldozat, ezért a lehető legtöbb elérhető pont reményében elsősorban ezt a platformot célozták. Ez pedig nyilvánvalóan befolyásolta a végeredményt.

Szintén az Edge ellen dolgozott a böngésző relatíve fiatal kora. Míg riválisai hosszú évek óta vagy akár évtizedes távlatban léteznek, addig a nulláról újraépített Edge csupán a Windows 10-ben mutatkozott be. Ez azt jelenti, hogy a többiek hibáinak felfedezésére és javítására egy nagyságrenddel több idő állt rendelkezésre, mint az alig 18 hónapja kutatható redmondi böngésző esetében.

A verseny győztese egyébként a 360 Security lett, összesen 63 pontot gyűjtöttek. Erőfeszítéseik eredményeit felvásárolták a szponzorok, hogy ezt követően közvetlenül felvegyék az érintett szoftverek fejlesztőivel a kapcsolatot a fellelt hibák patch-elésének céljából.

Bevett gyakorlat

A megtalált hibákért fizetni bevett gyakorlat, és nem csak a feketepiacon hajlandók komolyabb összegekkel megtámogatni a hackereket. Az Uber, a Facebook, a Yahoo!, az Apple, a Google és a Microsoft (utóbbi kettő most emelt árat) után nemrég az Intel is beszállt a bizniszbe. Minél nehezebb kikerülni egy hibát és minél komolyabb hatással van a felhasználói biztonságra, annál többet fizetnek érte.

Egy szoftveres bugért maximum 7 ezer, a firmware-eket érintő sebezhetőségért 10 ezer, a vállalat hardvereiben felfedezett biztonsági résért pedig akár 30 ezer dollárt is utalhat a megtalálónak az eset részletes dokumentációjáért, ha azt először az Intelnek juttatta el. Megérheti ugyanakkor alacsony szintű kockázatot jelentő sérülékenységek után is kutatni, ezeket maximum ezer dollárral jutalmazza a vállalat.

Biztonság

A bitcoin lesz Oklahoma olaja

A szövetségi állam kormányzója aláírta azt a törvényt, amely garantálja többek között az oklahomaiak kriptobányászathoz való jogát.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.