A kormányzati informatikai biztonsági felügyelő szerdán tett nyilatkozatából kiderül, hogy miért állították le alig néhány órával indulása után a megújult kormányzati portált; a felelősöket még keresik.

Már megállapították, miért kellett leállítani hétfőn a megújult magyarorszag.hu portált, a vizsgálat azonban továbbra is folyik, a felelősöket keresik. Egyértelműen programozói hibáról van szó, de a próbaüzemet alapos tesztelés előzte meg, így ellenőrizni kell azt is - nyilatkozta szerdán Dedinszky Ferenc kormányzati informatikai biztonsági felügyelő az MTI-nek.

A vizsgálat során kiderült, hogy mi volt a hiba, amely miatt le kellett állítani a portál próbaüzemét: három felhasználó azt tapasztalta, hogy amikor belépett az értesítési tárhelyére, akkor a más felhasználó címére küldött visszaigazolásokat látta. A felhasználók ezzel együtt nem tudtak belépni más felhasználó fiókjába, csak a másik felhasználó visszaigazolásait - az illető nevét, a nyugta számát és az adószámot; a kikerült információk máshonnan is elérhetők.

"A hiba elhárítása folyamatban van"  | A kormányzat informatikai biztonsági felügyelője hétfőn indított vizsgálatot a Magyarország.hu kormányzati portál aznapi leállása miatt. Az új felületű és szerkezetű portál a hétvégi átállás után hétfőn indult, de néhány óra után leállt, így nem volt elérhető az Ügyfélkapu sem. Az oldalra látogató azzal az értesítéssel találkozhatott, hogy a hiba elhárítása folyamatban van.

Eredetileg december elsejére ígérték, végül március 1-én reggel indult el a megújult Kormányzati Portál próbaüzeme - amely az információnk szerint március 25-ig tart -, azonban néhány óra után elérhetetlenné vált a site, majd délutánra a régi szolgáltatást állították helyre.

Az üzemeltető - a működtető Miniszterelnöki Hivatal jóváhagyásával - a hiba javítását követően dönt az új portálra történő átállás új időpontjáról, amely a hétvégi tesztek eredményei alapján már csak néhány órás leállást jelent majd a felhasználók számára. Ennek várható időpontja a Bitport információja szerint a következő hétvége lehet.

A fejlesztést több mint 4,86 milliárd forintból a Kopint-Datorg Infokommunikációs Zrt. végzi, a beruházást teljes egészében európai uniós forrásból finanszírozzák.
 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.