A Sprint kiszáll a versenyből, mert a versenyhatóság nem adná áldását az egyesülésre, az Iliad ajánlata pedig egyelőre elfogadhatatlan a Deutsche Telekomnak.

Az elemzők már komoly felvásárlási versenyt vizionáltak, amikor a múlt héten a francia Iliad konkrét ajánlatot tett a régóta eladósorban lévő amerikai T-Mobile-ra. Agresszív árpolitikájával a francia piacot igencsak felforgató cégcsoport 15 milliárd dollár készpénzt kínált az amerikai vállalat 56,6 százalékáért, a fennmaradó részért pedig részvényekkel fizetne.

Változott a Sprint álláspontja

Tegnap a japán Softbank többségi tulajdonában lévő Sprint tegnap bejelentette, hogy kiszáll a licitálásból, és feladja az egyesülési terveket. Az első számú ok az, hogy az esetleges üzletre negatívan reagált az amerikai versenyjogi hatóság. Az amerikai mobilpiacon így is túlságosan kevés szereplő van, és félnek attól, hogy egy újabb szereplő eltűnése csökkentené a versenyt, és a fogyasztói árak emelkedését eredményezné.

Ettől azonban az Iliad nem érezheti magát nyeregben. A Deutsche Telekom ugyanis jelezte, hogy a franciák ajánlata egyelőre messze van az elvárásaiktól. A T-Mobile US az elmúlt bő másfél évben mintegy 4 millió vállalati ügyfelet szerzett magának. A DT-nél úgy gondolják, ez a ügyfélportfólió elég vonzóvá teszi a éget, hogy várjanak egy jobb ajánlatra. Ez a jobb ajánlatot tevő vásárló pesrsze akár az Iliad is lehet.

A döntésre a befektetők nem reagáltak pozitívan. A Sprint részvényei 16 százalékot, a T-Mobile US-éi pedig 8,5 százalékot zuhantak, de a bejelentés az anyavállalatok papírjait is megviselte, a Softbank 5, a DT pedig 4 százalékot esett.

Mivel régóta feltételezik, hogy az amerikai leányvállalat eladásából az európai pozícióit erősítené a német távközlési óriás – többek között a Magyar Telekom teljes megszerzései is felmerült –, a magyar távközlési cég papírjai is gyengültek a hírre.

Mobilitás

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.