A kontinensen elsőként Törökország kap az olcsó készülékekből.

A Google tavalyi I/O konferenciájának egyik jelentős mozzanata volt az Android One, ami a Nexus, illetve a korábban rebesgetett Silver program olcsó készülékekre kiterjesztett változata. A Google bábáskodása mellett, elsősorban a fejlődő országok piacára szánt, és gondosan kiválasztott hardveres partnerekkel gyártott One széria a távol-keleti start után most Európában, Törökországban folytatja útját.

Az Android One mobilok legfontosabb jellemzője, hogy a szinte változatlanul hagyott operációs rendszer, illetve a visszafogott hardveres képességek mellé kellően alacsony ár társul. A Google ezzel a kombinációval szeretné elérni, hogy a kevésbé fejlett piacon is kialakuljon a hozzá tartozó szolgáltatások minél szélesebb felhasználói bázisa.

Törökországban mindehhez az amerikai alapítású General Mobile nevű gyártót választotta és úgy fest, hogy az európai rajthoz több ponton javítottak az Android One-t eddig jellemző tudáson. A szerény képességű Mediatek chipsetet a Qualcomm Snapdargon 410-es lapkakészlet váltja le 2 GB RAM társaságában, amihez 16 gigás háttértár jár.

A készülék 5 colos, HD felbontású (720p), Gorilla Glass 4-gyel ellátott, IPS panelt kapott, a hátlapon egy 13 megapixeles kamera dolgozik, az előlapra pedig egy 5 megapixeles objektív került. Az igazán jelentős ugrást azonban nem is ezek jelentik, hanem az, hogy a General Mobile készüléke 4G-s, ami a török piac esetében már logikus lépés, hiszen pl. Indiában a hálózatok még nem érték el ezt a fejlettségi szintet.

A belső és egyben külső tulajdonságok javítása az árra is hatással volt, így a korábban beharangozott, 100 dollár alatti vételárat ez a modell a maga 260 dollárjával alaposan meghaladja. Az Android One készülékei eddig hat országban, Indiában, Bangladesben, Nepálban, Srí Lankán, Indonéziában, valamint a Fülöp-szigeteken jelentek meg, a Google arról azonban nem adott ki információt, hogy Törökországot követően további európai országokba is elérnek-e ezek a telefonok.

Konzumer tech

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.