A Vodafone lassan rutinosan könyvelheti el a Gazdasági Versenyhivatal büntetését, mivel az utóbbi öt évben nyolc alkalommal talált a GVH szabálytalanságokat a szolgáltató működésében.
110 milliót ér az információk elhallgatása
Ezúttal egy 2012. november 1. és 2013. március 1. között hirdetett RED Vitamax csomaggal kapcsolatban akadt probléma, mivel az operátor a Hivatal szerint lényeges információk elhallgatásával tévesztette meg a fogyasztókat.
A 110 milliós büntetés azért jár a Vodafone-nak, mert a prepaid csomag népszerűsítése során azt az üzenet juttatta el a vásárlóknak, hogy a tarifacsomag előfizetőinek minden 7000 Ft feletti egyenlegfeltöltés esetén 30 napig korlátlan hálózaton belüli perceket, SMS-eket, továbbá 200 MB belföldi adatforgalmat biztosít a szolgáltató.
A GVH azonban megállapította, hogy a hirdetésekben nem szerepelt tájékoztatás arról a lényeges információról, hogy a tarifaváltás esetén a feltöltés előtt meglévő ügyfélszámlájukon rendelkezésre álló egyenleg is lejár a feltöltést követő 30. napon, ezzel a korábban, akár 345 napra érvényesként feltöltött összeget elveszíthették.
Széles kör, többedik alkalom
A bírság jelentős mértékét a GVH azzal indokolja, hogy a megtévesztő kampány országos kereskedelmi csatornák felhasználásával történt, ami alkalmas volt a fogyasztók széles körének elérésére. Szintén súlyosbító tényező volt az a körülmény, hogy a Vodafone az elmúlt 5 évben 8 alkalommal tanúsított olyan magatartást, ami alkalmas volt a megtévesztésre.
Ilyen volt például az a tavaly márciusi 30 milliós bírság, amit azért kapott a Vodafone, mert a szolgáltató valótlanul állította (a versenytársak kritizálása mellett), hogy szélessávú mobilinternet hálózata bárhol elérhető. A reklámban megjelenő fő üzenet a GVH szerint így az volt, hogy a Vodafone mobilinternet hálózata országszerte mindenhol elérhető, míg a két versenytárs hálózata nem, ami a hivatal szerint alkalmas a fogyasztók megtévesztésére.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak