Harminc millió forintra bírságolta a Vodafone Magyarországot a GVH egy megtévesztő mobilinternet-reklám miatt. A Vodafone szerint viszont a GVH rosszul értelmezett egy a reklámban elhangzott kifejezést.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 30 millió forint bírságot szabott ki a Vodafone Magyarországra egy 2012. február 13. és március 31. közötti mobilinternet-kampány miatt.

A GVH szerint a vállalkozás valótlanul állította, hogy szélessávú mobilinternet hálózata bárhol elérhető, ráadásul a reklámok a másik két versenytárs hálózatának elérhetőségére vonatkozóan kritikát tartalmaztak. A reklámban megjelenő fő üzenet a GVH szerint így az volt, hogy a Vodafone mobilinternet hálózata országszerte mindenhol elérhető, míg a két versenytárs hálózata nem, ami a hivatal szerint alkalmas a fogyasztók megtévesztésére.

A versenyhatóság súlyosító tényezőként értékelte, hogy a jogsértés közel két hónapon át folyt, és a fogyasztók széles körét érintette, valamint hogy a vállalkozás korábban már több alkalommal tanúsított a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást. (A GVH tavaly nyáron Vodafone-t 50 millió, a Magyar Telekomot pedig 100 millió forint bírsággal sújtotta a mobilnet szolgáltatásuk megtévesztő reklámozása miatt. A Vodafone ellen épp az akkori ítélet kihirdetésével szinte egy időben indult el a most lezárult eljárás.)

Vodafone: félreértésen alapul a bírság A Vodafone véleménye szerint azért találta a GVH megtévesztőnek reklámfilmjét, mert az abban elhangzó és a mobilinternet lefedettségére vonatkozó "országszerte" szóhasználatot az "országban mindenhol"-ként értelmezte. A társaság arra is felhívja a figyelmet, hogy mobilinternet-szolgáltatása  az ország területének 91 százalékán érhető el a lakosság 95 százaléka számára.

Állva hagyja a mobilnet a vezetékes internetet
150 milliós bírságot kapott két mobilnet-szolgáltató

Rizzsel küzdene a klímaváltozás ellen is egy szingapúri startup

Újabb sikeres befektetési kört zárt a Rize nevű vállalkozás, és hadat üzenne a rizstermesztésből fakadó metánkibocsátásnak Délkelet-Ázsiában.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.