Harminc millió forintra bírságolta a Vodafone Magyarországot a GVH egy megtévesztő mobilinternet-reklám miatt. A Vodafone szerint viszont a GVH rosszul értelmezett egy a reklámban elhangzott kifejezést.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 30 millió forint bírságot szabott ki a Vodafone Magyarországra egy 2012. február 13. és március 31. közötti mobilinternet-kampány miatt.

A GVH szerint a vállalkozás valótlanul állította, hogy szélessávú mobilinternet hálózata bárhol elérhető, ráadásul a reklámok a másik két versenytárs hálózatának elérhetőségére vonatkozóan kritikát tartalmaztak. A reklámban megjelenő fő üzenet a GVH szerint így az volt, hogy a Vodafone mobilinternet hálózata országszerte mindenhol elérhető, míg a két versenytárs hálózata nem, ami a hivatal szerint alkalmas a fogyasztók megtévesztésére.

A versenyhatóság súlyosító tényezőként értékelte, hogy a jogsértés közel két hónapon át folyt, és a fogyasztók széles körét érintette, valamint hogy a vállalkozás korábban már több alkalommal tanúsított a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást. (A GVH tavaly nyáron Vodafone-t 50 millió, a Magyar Telekomot pedig 100 millió forint bírsággal sújtotta a mobilnet szolgáltatásuk megtévesztő reklámozása miatt. A Vodafone ellen épp az akkori ítélet kihirdetésével szinte egy időben indult el a most lezárult eljárás.)

Vodafone: félreértésen alapul a bírság A Vodafone véleménye szerint azért találta a GVH megtévesztőnek reklámfilmjét, mert az abban elhangzó és a mobilinternet lefedettségére vonatkozó "országszerte" szóhasználatot az "országban mindenhol"-ként értelmezte. A társaság arra is felhívja a figyelmet, hogy mobilinternet-szolgáltatása  az ország területének 91 százalékán érhető el a lakosság 95 százaléka számára.

Állva hagyja a mobilnet a vezetékes internetet
150 milliós bírságot kapott két mobilnet-szolgáltató

Vészfékezésre kényszerülhet a Microsoft az MI-adatközponti fejlesztésekben

A társaság meghatározó hajtóerőt képvisel az adatközpontok globális terjeszkedésében, ezért legújabb lépései figyelmeztetésként szolgálhatnak a mesterségesintelligencia-iparág egészére nézve.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.