A világ egyik legrégebbi, legkiterjedtebb hagyományokkal rendelkező számítástechnikai magazinja feladta a küzdelmet: az amerikai Computerworld ma jelenik meg utoljára nyomtatásban.

A legbefolyásosabb informatikai kiadónál, az IDG-nél úgy határoztak, hogy a most hétfői lapszám lesz az utolsó a cég zászlóshajójának számító, sok évtizedes múltú Computerworld életében. A lap egyébként nem szűnik meg teljesen, hiszen digitális formátumban augusztustól elérhető lesz az előfizetők számára.

Közel fél évszázad

Az Egyesült Államokban ma, azaz 2014. június 23-án megjelenő lapszám lesz az utolsó, jelentette be jegyzetében a lap főszerkesztője. Ez egyben azt is jelenti, hogy szinte napra pontosan 47 évet élt az először 1967. június 21-én kiadott informatikai lap. Az amerikai kiadványt alig néhány hónappal az után szűntetik meg, hogy az IDG-t és magát a lapot alapító Patrick J. McGovern elhunyt

A Computerworld a világ egyik legjelentősebb, számtalan országban lokalizált kiadványként is jelen lévő IT lapja, így ez a hír mérföldkőnek tekinthető a nyomtatott és online média között zajló átmenet történetében. Az elmúlt néhány évben a patinás kiadványnál is súlyos gondot jelentett az olvasói szokások megváltozása. Az eladott példányszám esése és az ezzel együtt járó bevételcsökkenés okozta problémákon formátumváltoztatással, majd a korábban heti rendszerességű megjelenések ritkításával igyekeztek úrrá lenni. De ahogy az már számos lap esetében beigazolódott, ebből az egyre súlyosabb halálspirálból szinte lehetetlen kiszabadulni - a Computerworldnek sem sikerült.

A főszerkesztő arról is írt, hogy a lap előfizetői nem maradnak sokáig magukra, hiszen a tervek szerint augusztus elején érkezik a Computerworld digitális, táblagépre és desktopra optimalizált változata, amihez az előfizetők egy levélben küldött linken keresztül automatikusan hozzájutnak. A digitális átállás furcsasága, hogy a mobil nem szerepel a fejlesztéssel megcélzott felületek között. A szövegből úgy tűnik, a digitális formátum regisztrációt követően bárki számára elérhető lesz, de a megfogalmazásból nem világos, hogy pénzért vagy ingyenesen lehet majd hozzájutni az elektronikus laphoz.

Hazai rekordkísérlet

A Computerworld a hazai piacon is jelen van, hiszen az IDG 1985-ben vegyesvállalati formában, majd 1991-ben már önálló tulajdonú leányvállalatként az 1969-ben alapított Számítástechnika magazint átvéve jelentette meg a brandet. A magyar leányvállalat végül két éve szűnt meg, de a lapokat - így a Computerworldöt is - licencpartnerként továbbra is kiadja a Project/029 Kft. A 10 ezer példányban nyomott magyar kiadásból a MATESZ gyorsjelentése alapján az idei első negyedévben lapszámonként átlagosan 907 darabot értékesítettek. Ez kevesebb mint a fele az öt évvel ezelőtti eredménynek és mindössze az ötöde a tíz évvel ezelőtti eladásoknak.

Piaci hírek

A törvényhozóknak sem tetszik, hogy már a gondolatokból is árucikket faragnak

Nem újdonság, hogy folyamatosan gyűjtik és értékesítik az emberek személyes adatait azok a cégek, amelyeknek az alkalmazásait használják, de még ebben is szintlépést jelenthet, amit a neurotechnológiai vállalatok művelnek.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.