Két fontos értesülés is napvilágot látott a Samsung háza táján, kezdjük a hamarosan megjelenő újgenerációs Android okostelefonnal! A Samsung Galaxy S8-ról már számos alkalommal írtunk; a barcelonai Mobile World Congress után debütáló készülék egyik legérdekesebb – hivatalosan azonban még meg nem erősített – újdonsága a szinte kizárólag kijelzőből álló frontpanel.
Viszlát, Home gomb!
Az utóbbi években forgalomba hozott okostelefon többségének frontoldalán már csak egyetlen fizikai kezelőszerv maradt: a Home gomb. Ennek eltávolítása azonban egyáltalán nem olyan könnyű, mint a többi gomb száműzése. Ha nincs is minden készüléken olyan extra funkciója, mint az ujjlenyomat-alapú felhasználóazonosítás, a felhasználói megszokás egészen mostanáig a helyén tartotta.
Mégis, úgy tűnik, hogy a hónapok óta keringő pletykák igaznak bizonyultak: a SamMobile által kiszivárogtatott kép tanúsága szerint az S8-as frontpanele már szinte csak kijelzőből áll. És úgy tűnik, hogy megtartották az S7-es egyediségét adó lekerekített kijelzőszélet is. Persze joggal merül fel a kérdés, hogy a Home gomb eltűnésével mi lett a kezelőszerv funkciójával. Amint az a képen látszik, a kijelző aljába kerültek a navigációt segítő és beállítási ikonok.
A Samsung Galaxy S8 és S8 Plus várhatóan március végén jelenik majd meg és a Qualcomm 10 nanométeres gyártási eljárással készített Snapdragon 835-ös lapkájára alapul. Várhatóan tartalmazni fogja a dél-koreai vállalat saját tulajdonú mesterséges intelligenciáját, a Bixby nevű digitális személyi asszisztenst.
Visszatér a Note 7!
Meg nem nevezett forrásokra hivatkozva hozta le a The Investor, hogy előkerülhetnek a visszahívott Samsung Galaxy Note 7 okostelefonok. Az akkubotrányról elhíresült modellek zömét mindenféle trükkös eszköz bevetésével (például az akku szoftveres kapacitáscsökkentésével, a szolgáltató hálózatáról való letiltással stb.) sikerült szinte 100 százalékossá tenni. Így most a távol-keleti cég ott ül egy többmilliós, eladhatatlan készleten.
Az 5 milliárd dollárba kerülő visszahívás azonban van annyira rendkívüli, hogy rendkívüli következményekkel járjon. Nem hivatalos értesülések szerint a vállalat, miután mindegyikben – újra – lecseréli az eredeti és/vagy a módosított akkumulátort, ismét harcba küldi a készülékeket. Az ezáltal valamivel vékonyabbá váló, felújított készülékházzal rendelkező okostelefonok június környékén kerülhetnek forgalomba. Az eredetinél biztosan alacsonyabb áron, de még így is nagy segítéségére lehetnek a Samsung mobil részlege által elszenvedett veszteség csökkentésében.
Nem ez lenne egyébként az első alkalom, hogy egy vállalat ezzel a módszerrel próbál meg a raktározási költséget és veszélyeshulladék-elhárítási kötelezettséget jelentő használt okostelefonjaitól megszabadulni. Az Apple például tavaly novemberben jelentette be, hogy első tulajdonosaiktól visszavett és felújított okostelefonokat fog ismét forgalomba hozni, (mérsékelten) nyomott árakon.
A gyártó egyik értesülést sem volt hajlandó hivatalosan kommentálni.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak