Mivel a készülékház és az akkumulátorok újak, ezért első ránézésre nem lehet megállapítani róluk, hogy használtak. Már csak az áruk kérdéses - cikkünkből az is kiderül.

Az Apple márkaneve alatt forgalomba hozott telefonok sosem voltak olcsók, így sokan tudat alatt is prémium minőségűnek tartották őket (persze nem csak az áruk miatt). Annak azonban, aki nem tudott megfizetni egy vadonatúj készüléket, de mindenképpen iPhone-t akart, egyetlen legális választása maradt: a használt piacon kellett körülnézni a régebbi modellek között.

A Tim Cook vezette vállalat azonban most új lehetőséget kínál az érdeklődők számára. Amint arról a MacRumors beszámolt, a vállalat egyik oldalán megjelentek a felújított okostelefonok. Az Apple külön site-ot tart fent ennek a termékkategóriának, hiszen már jó ideje lehet felújított Mac-eket vásárolni a cégtől. A számítógépek mellé csatlakoztak most a mobilkommunikációs eszközök.

Ne a végletekig leharcolt, karcos kijelzőjű/hátlapú, elhasznált külsejével vevőket elriasztó készülékekre gondoljunk; a vállalat szerencsére minden egyes felújított készüléken végez fazonigazítást. A használt telefonokra új „ruha” kerül, és nem csak a készülékvázat cseréli frissre az Apple, hanem az akkumulátort is. Emellett, hogy a felhasználók továbbra is megbízhatónak tartsák termékeit, minden egyes felújított iPhone mellé egy éves garanciát kínál.

Fekete leves

Sajnos az árak csak korlátozottan tükrözik a használt belsőből származó (feltételezett) értékvesztést. Egy 64 GB-os iPhone 6S Plus 589 dollárba kerül, ami alig 110 dolláros megtakarítás egy ugyanilyen, de új modell árához viszonyítva. Még rosszabb a helyzet, ha egy 16 GB-os háttértárral bíró iPhone 6S-t nézünk meg: ennél mindössze 80 dolláros az értékcsökkenés az eredeti árhoz képest. Így a széria legkisebb, de felújított példányáért még mindig 449 dollárt kell leszurkolni.

A fentieknél korábbi modellek jelenleg nem találhatók az Apple weboldalának kínálatában.

Mégis, miért érdemes elgondolkodni egy felújított okostelefon vásárlásán, ha az még mindig ilyen sokba kerül? Azért, mert az új akkumulátor és készülékváz miatt a vevőn kívül senki sem fogja megmondani, hogy újrahasznosított példányt használ tulajdonosa. És ami még érvként szólhat a vásárlás mellett: mindegyik modell unlockolt, azaz nincsen szolgáltatóhoz kötve, bármelyik telkócég hálózatában használható.

Sajnos a lehetőség egyelőre csak az Egyesült Államokban élők számára érhető el.

Nem az Apple az egyetlen

Vékonyabb pénztárcájú, de igényesebb készükre vágyó felhasználók örülhetnek: a Reuters információi szerint a Samsung arra készül, hogy gyárilag felújított prémium kategóriás okostelefonokat dobna piacra, írtuk még a nyáron.

A Samsungnak is kell számolnia ugyanis azzal, hogy a globális okostelefon-piac elérte a növekedési plafonját, ezért az eddigi bevételek és az abból származó profit megőrzése céljából lépnie kell valamit. A dél-koreai cég úgy alakítja át a termékportfolióját, hogy abba bekerülnek a "másodrendű frissességű" készülékek is. Utóbbiakkal, vagyis a felújított eszközökkel a költséghatékonyságot tudja maximalizálni a cég, melynek révén a készülékgyártásból származó haszonrés még 10 százalék felett tud maradni.

A Samsung két legyet ütne egy csapásra. A programot ugyanis úgy képzelik, hogy azokat a készülékeket fogják felújítani és értékesíteni, melyeket a Dél-Koreában és az USA-ban meghirdetett upgrade programhoz csatlakozók adnak le egy év után. A leadott telefonok megkapják a szükségesnek ítélt felújítást, majd alacsonyabb áron újra a piacra kerülnek. 

Mobilitás

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.