Az ötödik generációs szélessávú mobil technológiát is tanulmányozhatják a Huawei ma meghirdetett kínai tanulmányútján.

A Huawei Technologies bővítette magyarországi egyetemistáknak szóló támogatási programját. A kínai cég 2011-ben döntött úgy, hogy alapít egy 30 millió forint összdíjazású 2015-ig szóló ösztöndíjprogramot, amelybe két hazai felsőoktatási intézményt vont be.

Az évi 2000 USA dollár értékű ösztöndíjat évente 15 hallgató kaphatja meg, akik közül tizet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, ötöt pedig a Corvinus Egyetem delegálhat.

A távol-keleti technológiai cég magyarországi leányvállalatának a vezetője bejelentette, hogy az idén növelik a támogatást, a korábban meghirdetett programon felül a Magyarországon távközléssel kapcsolatos egyetemi tanulmányokat folytatók közül tíz főt kínai tanulmányútra hívnak meg idén júliusban. A részvételre ezúttal az ország összes felsőoktatási intézményéből lehet pályázni hallgatóknak és doktoranduszoknak egyaránt. A nyertes hallgatók a Huawei kutatóközpontjában már a legújabb 4G-5G-s mobil fejlesztéseket tekinthetik meg. A program a cég globális kezdeményezése, amelybe eddig több mint 20 ország hallgatói kapcsolódtak be.

Az évi közel 40 milliárd dollár árbevételű kínai cég 2005-ben települt Magyarországra, ahol eleinte csak kereskedelmi tevékenységet folytatott. Azóta több nagy beruházás révén itt működteti Pécsett és Komáromban az európai gyártási, illetve Biatorbágyon az európai logisztikai központját.

Piaci hírek

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.