Az európai szintű logisztika és a hálózati berendezések gyártása mellett a készülékek magyarországi összeszerelésével kapcsolatban is vannak tervei a Huawei Technologiesnak – tudta meg lapunk. A hazai leányvállalat ma mutatta be első prémium kategóriás okostelefonját és a berlini IFA-n debütált legújabb táblagépét Budapesten.
A mobiltelefonok és a táblagépek egy részének a gyártását is Magyarországra hozhatja a Huawei Technologies. Gavin Dai, a kínai elektronikai nagyvállalat hazai leánycégének az ügyvezetője a Bitport kérdésére elmondta, hogy kétféle lehetőségről is tárgyalnak.

Telepedési tervek  Egyfelől szó van arról, hogy a cég hálózati berendezéseit szerződéses konstrukcióban Cserkúton gyártó Flextronicsszal állapodnának meg a profilbővítésről. A bérgyártó mostani számításai és ajánlatai szerint azonban a kínai cégnek a magyarországi gyártás túl drága lenne. A költségek szinte lenulláznák a mobileszközök haszonrését mondja az ügyvezető. Így erre csak akkor kerülhet sor, ha van mód kedvezőbb ajánlat megtételére.

A másik lehetőség, hogy a távol-keleti cég otthoni beszállítói hoznának létre itteni leányvállalatot és gyártóbázist. Az üzleti partnerek a tervek szerint októberben érkeznek Magyarországra megvizsgálni a lehetőségeket, beleértve azt az elképzelést is, hogy lehet-e valamit kezdeni a komáromi ipari parkban - az éppen kivonulóban lévő Nokia révén - kialakult mobilgyártó bázissal. 

Idei bővítések
A Huawei a távközlési hálózati berendezések meghatározó globális gyártójává fejlődőtt az elmúlt évek során, ezzel egyidejűleg megjelent a végkészülékek piacán is, ahol egy éve bekerült a világ tíz legnagyobb gyártója közé is, tavalyi mobil eladásai elérték a 20 millió darabot.

A társaság az elmúlt években fokozta magyarországi jelenlétét, részben a Vodafone Magyarországtól elnyert hálózatmodernizációs megrendelés, részben egyéb befektetések révén. Idehozta európai logisztikai bázisát, illetve a hálózati berendezések gyártásának egy részét, a két terület itthon mintegy 1200 főnek ad munkát. Az előbbinél az idén 25 ezerről 30 ezer négyzetméterre nő az erre a célra használt terület, az utóbbinál pedig ebben az évben 40 százalékkal bővül a gyártás. A cég kutatás-fejlesztési együttműködésre is készül, a szakértők folyamatosan tárgyalnak az érintett magyarországi egyetemekkel.

Készülékajánlatok A Huawei erősíteni akarja a pozícióját a hazai mobiltelefon- és táblagéppiacon is, ebben szerepet szán a Budapesten ma bemutatott két legújabb eszközének, a prémiumkategóriás Ascend P1 okostelefonnak és a berlini IFA-n nemrégi debütált MediaPad 7 Lite táblagépnek. (Azt azonban nem kívánták elárulni jelenleg mekkora a kínai márka részesedése a magyar mobilkészülék piacon.)

Az okostelefon kétmagos processzorral, 8 megapixeles kamerával, Amoled érintőképernyővel és Android 4.0-ás operációs rendszerrel ellátott, beépített akkumulátora miatt is ultravékony készülék. Először a kártyafüggetlen értékesítésben jelenik meg a közeli hetekben, várhatóan 100 ezer forint feletti áron, de már tárgyalnak a mobilszolgáltatókkal is. 

A 7 colos táblagép 380 grammos, 1 gigabájt RAM-mal, 1 gigaherzes egymagos processzorral, 8 gigabájtnyi beépített és további 32 gigányi bővíthető tárhellyel. A táblagép a tervek szerint novemberben kerül a hazai kiskereskedelembe 80 ezer forint alatti áron, miközben a 10 colos változatára sem kell a jövő évig várni.

A hazai nagyvállalati piacra is betörne a Huawei
Egy kicsi és egy nagy: jönnek a Huawei új tabletjei

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.