A Meizut több mint félmilliárd dollárral támogatja meg az online kereskedőcég.

A két vállalat hivatalos közleményben jelentette be, hogy az Alibaba Group 590 millió dollár értékben kisebbségi tulajdonrészt vásárol a Meizunál, Kína egyik vezető mobilgyártójánál.

Saját oprendszerrel operálnak

A befektetés eredményeként az Alibaba és a Meizu stratégiai és üzleti szinteken is szorosra fűzik a szálakat egymást közt, aminek legfontosabb mozzanata az, hogy ezzel a kereskedő cég saját operációs rendszere még jobban integrálódik a Meizu készülékeiben. Cserébe a gyártó megkapja az Alibaba jelentős támogatását e-kereskedelem, mobil internet, mobilos operációs rendszerek és az ezekkel összefüggő elemzési feladatok terén.

Meizu MX4 Pro

Természetesen az a ziccer sem maradhat ki, hogy a Meizu mobiljai (és egyéb termékei) kiemelt helyet kapnak az Alibaba webes felületein, csatornáin, amivel várhatóan mindkét vállalat jól fog járni. A megállapodás kulcsa persze elsősorban az említett, Aliyun OS néven futó operációs rendszer, ami már több készülékben feltűnt a kínai piacon, de a Meizu lesz az első olyan jelentős gyártó, amelyik nagy volumenben fogja használni a rendszert.

A Meizuról már 2013 végén is azt írtuk, hogy ott van a leggyorsabban fejlődő és legérdekesebb mobilokat gyártó kínai cégek között, ez a befektetés pedig azt mutatja, hogy valóban számolni kell velük. A Meizu 2011-ig még a Windows Mobile átdolgozott verzióját használta készülékein, de a többiekhez hasonlóan ők is gyorsan átálltak Androidra és azóta a fejlődés töretlen. Jack Wong CEO legutóbbi hivatalos bejelentése szerint a Meizu csak januárban 1,5 millió készüléket értékesített.

A Xiaomi a nagy ellenfél

Ez a szám tavaly decemberben 1 millió volt, amiből jól érzékelhető, hogy milyen tempóban növeli az eladásokat a vállalat. A legnagyobb ellenfél a Meizu számára is a Xiaomi, akit az eddigi felső kategóriás mobilokon (MX4, MX4 Pro) kívül a nemrégiben megjelent, elérhető árú modellekkel (m1, m1 Note) szeretnének megszorongatni. Erre minden esély megvan, mivel a frissen bejelentett m1-re egyetlen perc alatt 100 ezer előrendelés érkezett a napokban, vagyis 2015-ben az eddigieknél is nagyobb harcra számíthatunk a Xiaomi és az ő kihívói közt.

Mobilitás

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.