Okos gyár lesz a Borsodchem. A kazincbarcikai vegyipari csoportot öt éve megvásároló kínai Wanhua nálunk építi fel európai adatközpontját is. A szállító a Huawei lesz.

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött Magyarország és egyben a régió legnagyobb, valamint Magyarország második legnagyobb kínai befektetője, a BorsodChemet tulajdonló Wanhua csoport és a Huawei Technologies. A két cég együttesen közel 5 ezer embernek ad munkát Magyarországon.

A megállapodás szerint a Huawei Magyarország valósítja meg a Wanhua csoport regionális gyártásához és működéséhez szükséges infokommunikációs háttérét, valamint ennek részeként a felhő alapú európai szintű adatközpontját. Az adaközpontban tárolják és elemzik majd a cég működésével kapcsolatos adatokat. Elsősorban a Wanhua európai üzemeinek és ellátó hálózatának a hatékonyságát kívánják ezzel javítani.

Könnyebb lesz egyedi termékeket gyártani

A Huawei a későbbiekben aktív részt vállal a vegyipari cég gyártótevékenységének digitalizálásában, konkrétabban az okos gyártással összefüggő fejlesztésekben. Ettől azt várják, hogy a gyárakat gyorsabban lehet "újraprogramozni", és az egyedi termékek piacra viteléhez szükséges idő is lerövidülhet.  

A kínai vegyipari csoport 2005-ben alakult. Világszerte több mint 10 ezer főt foglalkoztat, árbevétele tavaly 4,1 milliárd euró, adózás előtti profitja 677 millió eurós volt. A Borsodchem a bevételekhez 1,13 milliárd euróval járult hozzá, a nettő nyeresége 50 milliós volt. A Wanhua fő profilja a műanyagipari alapanyagként felhasznált izocianát (MDI) előállítása, ebben a világ legnagyobb gyártójának számít. A termékeit széles körben alkalmazzák az autógyártásban, az építő-, a könnyű-, a gyógyszer-, hadi- és a légiiparban, valamint a háztartási kisgépek gyártásában.

Magyarország a kínai cégek európai hídfőállása

A Wanhua 2011-ben 1,26 milliárd euróért vásárolta fel a BorsodChemet, melynek Kazincbarcikán kívül Csehországban és Lengyelországban is van gyártóüzeme. A múlt év végéig a Wanhua itteni befektetéseinek teljes értéke elérte az 1,8 milliárd eurót, amivel Közép-Kelet-Európa legnagyobb kínai befektetőjévé vált.

A Huawei, amely ma már a világ egyik vezető információs és kommunikációs technológiai szállítója, 11. éve van jelen Magyarországon, ahol a második legnagyobb globális gyártó és logisztikai bázisát hozta létre néhány éve.

Piaci hírek

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.