Egyre lassul a távol-keleti ország növekedés – India lehet az új aranytojást tojó tyúk.

Bármilyen szempontból is foglalkoztunk a nemzetközi mobilpiaccal, az mindig biztos volt, hogy Kína óriási szerepet kapott a folyamatos fejlődésben. Többek között az Apple is a távol-keleti országnak köszönheti az idei jó eredményeket, nem beszélve a helyi gyártókról, akik a helyi és a nemzetközi piacra is óriási befolyással bírtak.

Fordult a kocka?

Mindezek miatt is meglepő az IDC jóslata, mely szerint az eddigi pörgés leállóban van, aminek elsősorban Kína az oka. Az elemző cég legfrissebb becslései szerint 2015-ben az okostelefonok globális piacának növekedése 10,4 százalékra esik vissza, aminek legnagyobb elszenvedője Kína, ahol ez az érték 1,2 százalékra esik vissza, azaz lényegében stagnálás várható.

Az okostelefon-piac várható földrajzi megoszlása 2015-2019 között (Fottás: IDC)

2014-ben az ország közel 20 százalékos növekedést produkált, amiből kiderülhet, hogy mennyire drámai visszaeséséről van szó. Ez nem jelenti azt, hogy Kína vesztene jelentőségéből: tavaly a világon értékesített összes okostelefon 32,3 százaléka ide köthető, ez a szám viszont az IDC szerint 2019-re 23,1%-ra fog mérséklődni. Ennek ellenére a kutatók biztosak benne, hogy az elkövetkező négy évben Kína továbbra is uralja majd ezt a piacot, de egyre erősödő szereplőként Indiával is számolni kell.

India az új reménység

Az IDC szakemberei úgy látják, hogy Kína idén érte el azt a telítettségi szintet, ami után a gyártók már nem a hazai, hanem a külföldi piacokra koncentrálnak. És mivel az export jelentős része Vietnámba, illetve Indiába irányul, ezért ezekben a régiókban számíthatunk a piac erősödésére. Az elemzők szerint tehát 2015-ben 10,4 százalékkal (az eredeti jóslat 11,3% volt) gyarapszik az okostelefon-piac, ami 1,44 milliárd leszállított készüléket jelent ebben az évben.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.