A Coolpad a világpiacon és Kínában is a top 10 okostelefon gyártók közé tartozik.

Eddig is jól el volt látva a távol-keleti országokból származó készülékekkel a hazai piac, ami augusztustól egy új szereplővel bővül. Az 1993-ban alapított, 2004-től pedig a tőzsdén is jegyzett Coolpad ezt az évet választotta, hogy mobiljaival megjelenjen Európában, és ezzel együtt Magyarországon is.

Ott vannak a 10 legnagyobb közt

A vállalat hazai képviselete által kiadott közlemény szerint a Coolpad mostanra a világ negyedik legnagyobb okostelefon-gyártójává (azaz amit nem saját márkája alatt értékesít) és a hetedik legnagyobb okostelefon-márkájává vált. A cég hivatalos weboldalán található információkból kiderül, hogy IDC adatokról van szó, ami egyébként nagyjából egybecseng a többi elemző számaival.

Tomi Ahonen számításai szerint a globális piacon a Coolpad 2015 első negyedévében a 8. helyet foglalta el 11,5 millió értékesített készülékkel és 3,4 százalékos piaci részesedéssel, ami némileg elmaradt az előző negyedév 4 százalékától. A kínai piacon ugyanebben az időszakban szintén a 8. helyen található meg a márka, itt azonban valamivel nagyobb, 7 százalékos részesedést tudhat magáénak.

A gyártó 6 colos, HD felbontású kijelzővel rendelkező phablete, a Coolpad S6

A Kínában több kutatói, fejlesztői központot is működtető vállalat az elmúlt években aktívan keresi az anyaországon kívüli lehetőségeket, aminek keretében elsősorban India volt a célpont. A cég weboldalán található tervek arról árulkodnak, hogy a mostani európai megjelenésen kívül az amerikai kontinensek, Oroszország, illetve az ázsiai csendes-óceáni térség is kiemelt szerepet kap a jövőben. A cég több mint 5000 szabadalommal rendelkezik, többek között mobil applikációk, vezeték nélküli és LTE technológia, telekommunikáció és dual SIM kártya használat területén.

Androidban utaznak

A Coolpad 2015 augusztusában érkezik az Európai piacra, a TCCM, Kelet-Közép Európa egyik legnagyobb telekommunikációs disztribútorán keresztül. A készülékek a magyarországi piacon szintén 2015 augusztusában debütálnak, azt azonban a hazai képviselet munkatársai nem árulták el, hogy mely kategóriában érkeznek mobilok és milyen csatornákon keresztül juthatnak hozzá a vásárlók.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.