Eddig is jól el volt látva a távol-keleti országokból származó készülékekkel a hazai piac, ami augusztustól egy új szereplővel bővül. Az 1993-ban alapított, 2004-től pedig a tőzsdén is jegyzett Coolpad ezt az évet választotta, hogy mobiljaival megjelenjen Európában, és ezzel együtt Magyarországon is.
Ott vannak a 10 legnagyobb közt
A vállalat hazai képviselete által kiadott közlemény szerint a Coolpad mostanra a világ negyedik legnagyobb okostelefon-gyártójává (azaz amit nem saját márkája alatt értékesít) és a hetedik legnagyobb okostelefon-márkájává vált. A cég hivatalos weboldalán található információkból kiderül, hogy IDC adatokról van szó, ami egyébként nagyjából egybecseng a többi elemző számaival.
Tomi Ahonen számításai szerint a globális piacon a Coolpad 2015 első negyedévében a 8. helyet foglalta el 11,5 millió értékesített készülékkel és 3,4 százalékos piaci részesedéssel, ami némileg elmaradt az előző negyedév 4 százalékától. A kínai piacon ugyanebben az időszakban szintén a 8. helyen található meg a márka, itt azonban valamivel nagyobb, 7 százalékos részesedést tudhat magáénak.
A gyártó 6 colos, HD felbontású kijelzővel rendelkező phablete, a Coolpad S6
A Kínában több kutatói, fejlesztői központot is működtető vállalat az elmúlt években aktívan keresi az anyaországon kívüli lehetőségeket, aminek keretében elsősorban India volt a célpont. A cég weboldalán található tervek arról árulkodnak, hogy a mostani európai megjelenésen kívül az amerikai kontinensek, Oroszország, illetve az ázsiai csendes-óceáni térség is kiemelt szerepet kap a jövőben. A cég több mint 5000 szabadalommal rendelkezik, többek között mobil applikációk, vezeték nélküli és LTE technológia, telekommunikáció és dual SIM kártya használat területén.
Androidban utaznak
A Coolpad 2015 augusztusában érkezik az Európai piacra, a TCCM, Kelet-Közép Európa egyik legnagyobb telekommunikációs disztribútorán keresztül. A készülékek a magyarországi piacon szintén 2015 augusztusában debütálnak, azt azonban a hazai képviselet munkatársai nem árulták el, hogy mely kategóriában érkeznek mobilok és milyen csatornákon keresztül juthatnak hozzá a vásárlók.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak