Az Alphabet-Google máris megválna a három évvel ezelőtt felvásárolt Boston Dynamics-tól, nem lát rövid távú üzleti lehetőségeket a cég robotikai fejlesztéseiben.

A Bloomberg értesülései szerint a Google anyacége, az Alphabet eladná a 2013-ban felvásárolt, robotikai kutatásokat végző Boston Dynamics-et, miután a vezetőség nem tartja üzletileg is kifizetődőnek a fejlesztések további finanszírozását. Az 1992-ben alapított Boston Dynamics három évvel ezelőtt 500 millió dollárért került a Google-höz, de azóta képtelen teljesíteni a bevételi célokat, és az Alphabetnél abban sem bíznak, hogy a következő években piacosítható termékekkel állhatna elő.

Nincs benne pénz, és mindenkit megijeszt

A cég négy lábú vagy akár humanoid kísérleti modelljei időről időre felbukkannak a hírekben, legutóbb éppen az emberszabású Atlas robot képességein ámult és szörnyülködött mindenki. Úgy tűnik, hogy az új Atlas bemutatkozása kapcsán meg is ijedtek az Alphabetnél, miután a munkahelyüket féltő vagy egyszerűen a robotika lehetőségeitől megrettenő közönség enyhén szólva is vegyes érzelmekkel fogadta a kutatások legfrissebb eredményeit.

A Massachusetts-ben működő Boston Dynamics hagyományosan egyedi megrendelésekre dolgozik, az elkészített robotok eddig nem kerültek kereskedelmi forgalomba. Ügyfeleik között van a Pentagonhoz tartozó DARPA, vagyis az USA védelmi minisztériumának kutató részlege. A hadiipari kapcsolatok mellett a Boston Dynamics polgári területen is aktív, szakemberei például tanácsadóként segítették a Sony Aibo nevű robotkutyájának elkészítését.

Úgy tűnik, az eladással nem lesz probléma

A Bloomberg forrásai szerint a tavaly december óta halogatott döntésben az is szerepet játszott, hogy a Google társalapítója, az Android rendszer atyjaként és a Google robotikai ambícióinak megtestesítőjeként ismert Andy Rubin másfél évvel ezelőtt otthagyta a vállalatot, így a társaság robotikával kapcsolatos víziói is talajt vesztettek. Emellett a Boston Dynamics és az Alphabet-Google más részlegeinek együttműködése azóta sem zökkenőmentes, ami szintén a kereskedelmi forgalomba hozható termékek rövid- vagy középtávú megjelenése ellen szól.

A hírekben már a lehetséges érdeklődők is felbukkantak: állítólag a Toyota és az Amazon is lehetőséget lát a Boston Dynamics felvásárlásában. Előbbi saját kutatási részlegébe (Toyota Research Institute) integrálná az így szerzett szakértelmet és technológiákat, míg az Amazon óriási raktáraiban hasznosítaná a robotikai fejlesztéseket, ahol már eddig is komoly újításokat vezetett be a drónok és más automatizált kiszolgáló eszközök alkalmazásában.

Piaci hírek

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.