Bár nagyon küzd, a Firefox nem tudta visszavenni a tavaly ősszel elvesztett első helyet a böngészők hazai népszerűségi listáján. A hazai piac továbbra is teljesen más képet mutat, mint a globális vagy éppen az európai átlag.

Láthatóan nem akar belenyugodni a második helybe a Firefox, amely Magyarországon hosszú évekig a népszerűségi lista élén állt. A StatCounter adatai szerint az utóbbi félév első felében lassan a nyakára mászott a Google böngészőjének, ám a Chrome tavasszal ismét beerősített és immár viszonylag stabilan áll az élen.

Magyar vagyok, nem exploreres

A hazai internetezési szokások - a Chrome elsőségét leszámítva - markánsan eltérnek akár kontinensünk, akár a világátlag adataival hasonlítjuk össze a piaci tortát. Itthon a Microsoft browsere hagyományosan sokkal gyengébben teljesít, mint globálisan. Az Explorer jelenleg Európában az internetes lekérések bő 17 százalékát, világszinten pedig több mint ötödét adja. Ehhez képest nálunk 6,6 százalékon áll, amivel már a harmadik helyet is elvesztette.

A helyzet fordítottan igaz a Mozilla Foundation böngészőjére. A Firefoxot egyébként Európa-szerte is kedvelik, hiszen ebben a régióban még 25 százalék felett szerepel, miközben globálisan csak bő 18 százalék jut a rókás böngészőnek. 

Create Infographics

A más metodikával dolgozó Gemius adatsora nagyjából megegyezik a StatCounter által kirajzolt trenddel. Némi időbeli eltolódás mellett annyi eltérést lehet felfedezni, hogy az Internet Explorer lényegesen jobban szerepel. Itt az első két versenyző "csak" háromszor, három és félszer annyit teljesít, mint a Microsoft keresője.

Közösség & HR

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.