Miközben globális szinten már jó ideje a Google böngészője a legnépszerűbb, hazánkban sokáig nem tudta lelökni a trónról a lokálisan erős Firefoxot. Egészen mostanáig...

Komoly mérföldkőhöz jutott el nemrégiben a Chrome, amely lassú, de kitartó kapaszkodással vélhetően jó időre megszerezte magának a legnépszerű hazai böngésző címet. A magyar internetezők preferenciái nem kifejezetten illeszkednek a globális átlaghoz, hiszen nálunk a Firefox lényegesen erősebb pozícióban volt vetélytársainál, miközben a Google böngészője világszinten már 2012-ben átvette a vezetést. Amúgy globálisan nem is a Mozilla böngészője volt a nagy ellenfél, hanem a Microsoft Internet Explorer. Utóbbi népszerűsége nálunk csak egy ingatag harmadik helyre elég.

Amint az a StatCounter tavalyi adataiból kirajzolódik, 2013. a hazai trónért folytatott ádáz küzdelemről szólt. Az internetes forgalmat elemző cég számai alapján úgy tűnik, hogy nyár elején már sikerült behoznia népszerűségben a Chrome-nak a Firefoxot. És ugyan ősz elején még volt némi ingadozás, de az év végére már elég egyértelmű trendvonal húzható, amiből a Google jön ki győztesen.

Eltérő számok, egyező irányok

A némileg más metodikával dolgozó Gemius hasonló adatsora is megerősíti ezt a fejleményt. Itt nem látszik akkora ingadozás, a Chrome szisztematikusan araszolt felfelé egész évben, hogy aztán az utolsó hónapban már hajszálnyival nála legyen a nagyobb érték (38,24%) feltüntetve. Ezzel a Mozilla böngészőjének szűk ötéves uralkodása szakadt meg, miszen az Explorert 2009 első felében sikerült kitúrni az élről. A Gemius adatai szerint a tavalyi évet a Firefox 36,98 százalékon zárta, míg a harmadik az Explorer lett 10,28 százalékos részesedéssel.

(A fenti történések miatt még érthetetlenebb, hogy Magyarországon például egy Elmü méretű szolgáltató 2014-ben megengedheti magának, hogy online ügyfélszolgálatát ne lehessen alapból Chrome alatt megnyitni...)

Közösség & HR

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.