2009-ben fordult elő utoljára, hogy a Forbes dollármilliárdosokat lajstromozó listáján kevesebben vannak, mint egy évvel korábban. Az IT-s kötődésű szereplők többsége azonban nem panaszkodhat.

A Forbes magazin immár 30. alkalommal készítette el listáját, amelyre a minimum egymilliárd dollárnyi vagyonnal rendelkezők kerülhetnek fel. Idén 1810 soros lett a táblázat, ami azt jelenti, hogy hét év óta éves összevetésben először csökkent a szupergazdagok tábora.

Gates és az IT a biztos pont

Tavaly rendkívül sok tényező mozgatta a világgazdaságot. Például az olajár csökkenése, a dollár erősödése, illetve más politikai, gazdasági krízispontok egyaránt felforgatták az állóvizet. Ennek köszönhetően elég hektikusan változtak a vagyonok. A pénzt vesztő mogulok között van a Microsoft társalapítója, ám Bill Gatesnek a 4,2 milliárdnyi veszteség után is maradt mit a tejbe aprítania, hiszen 75 milliárdra taksált vagyonával zsinórban harmadszor vezeti a mezőnyt.

 

Dollármilliárdosok 2016-ban
Create your own infographics


Ha megnézzük a top 10 mezőnyét, egyértelműen látszik a technológiai szektor "felsőbbrendűsége". A leggazdagabbak fele ugyanis az infokommunikációs szektorból tudta felépíteni irdatlan vagyonát. Az első tízben pedig már ott van az elkövetkező évek vélhetően új éllovasa, Mark Zuckerberg is.

A Facebook-alapító tudta a teljes mezőnyből a leginkább növelni vagyonát tavaly. Köszönhetően a közösségi hálózat elképesztő üzleti teljesítményének, Zuckerberg virtuális bankszámlája 11,2 milliárd dollárral hízott egy év alatt. A jelenleg 44,6 milliárd dollárosra becsült vagyonával tíz helyet javítva lett a hatodik.

Közösség & HR

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.