Mostantól nem @gmail végű e-mail címekkel is használható a szolgáltatás Androidon.

Az Android eddig is támogatta a különböző e-mail szolgáltatások használatát, magához a Gmailhez azonban kizárólag @gmail.com végű címeket lehetett hozzáadni. A Google változtatott ezen a szabályon, bővítette a lehetséges szolgáltatók sorát, így már ezekkel is igénybe vehető a Gmail összes képessége és funkciója.

A kiterjesztés azért nem teljes körű, vagyis csak bizonyos címek esetében működik. Amennyiben valaki Yahoo! Mail, vagy Hotmail/Outlook címeket használ, akkor minden további nélkül hozzákapcsolhatja azokat a Gmailhez. Innentől kezdve a levelező programon belül egy plusz fiókként jelenik meg, és egy mozdulattal aktiválható, amennyiben arra van szükség.

Bár az lenne a logikus, a plusz e-mail cím hozzáadása nem a Gmail felületén, hanem az Android Fiókok menüpontja alatt történik. Itt kell a fiók hozzáadása menüpontot, azon belül pedig a Személyes opciót választani. A cím, illetve az ahhoz tartozó jelszó megadása után az adott fiók automatikusan „gmaileződik” és a kliensen belül bekerül a választható fiókok közé.

A Google értelmezése szerint az így felvitt fiókok az összes Gmail funkciót megkapják, vagyis a hatékony spam szűrés, a levelek kategóriánként való automatikus rendezése, az üzenetek között gyors keresés mind az előnyök közé tartozik, arról nem is beszélve, hogy így az összes levél egy helyen kezelhető. Azt már a felhasználónak kell eldöntenie, hogy az eddig valamilyen oknál fogva külön kezelt levelezését valóban át akarja-e engedni a Google algoritmusainak.

Konzumer tech

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.