Az Android eddig is támogatta a különböző e-mail szolgáltatások használatát, magához a Gmailhez azonban kizárólag @gmail.com végű címeket lehetett hozzáadni. A Google változtatott ezen a szabályon, bővítette a lehetséges szolgáltatók sorát, így már ezekkel is igénybe vehető a Gmail összes képessége és funkciója.
A kiterjesztés azért nem teljes körű, vagyis csak bizonyos címek esetében működik. Amennyiben valaki Yahoo! Mail, vagy Hotmail/Outlook címeket használ, akkor minden további nélkül hozzákapcsolhatja azokat a Gmailhez. Innentől kezdve a levelező programon belül egy plusz fiókként jelenik meg, és egy mozdulattal aktiválható, amennyiben arra van szükség.
Bár az lenne a logikus, a plusz e-mail cím hozzáadása nem a Gmail felületén, hanem az Android Fiókok menüpontja alatt történik. Itt kell a fiók hozzáadása menüpontot, azon belül pedig a Személyes opciót választani. A cím, illetve az ahhoz tartozó jelszó megadása után az adott fiók automatikusan „gmaileződik” és a kliensen belül bekerül a választható fiókok közé.
A Google értelmezése szerint az így felvitt fiókok az összes Gmail funkciót megkapják, vagyis a hatékony spam szűrés, a levelek kategóriánként való automatikus rendezése, az üzenetek között gyors keresés mind az előnyök közé tartozik, arról nem is beszélve, hogy így az összes levél egy helyen kezelhető. Azt már a felhasználónak kell eldöntenie, hogy az eddig valamilyen oknál fogva külön kezelt levelezését valóban át akarja-e engedni a Google algoritmusainak.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak