Nem valószínű, hogy él olyan internetező a világban, aki még nem küldött el úgy levelet, hogy rögtön a rákövetkező másodpercben ne akarta volna visszavonni. Akár egy félresikerült címzés, akár egy rossz csatolmány, akár a korábbi, belső levelezés bennmaradása miatt, de biztos, hogy átéltük már ezt a fajta pánikot.
Van rá gyógyszer
Mindezt a Gmail webes felületén eddig csak úgy lehetett elkerülni, hogy a Labs részlegben kikerestük és élesítettük a levelek elküldését egy rövid ideig késleltető funkciót. Ezzel a kis kiegészítővel már lehetőség volt azon melegében visszavonni a postát, így megkímélve magunkat a blamától.
Ugyan ez a funkció már 2009. óta elérhető a Gmail nem hivatalos eszköztárából, de sokan nem tudtak erről a lehetőségről, és értelemszerűen nem használták. Most azonban vélhetően többeknek feltűnik majd ez az opció, hiszen a megoldás bekerült a Gmail alapvető képességei közé. Igaz, némi felhasználói közreműködést még mindig igényel az élesítés. Ezt azonban gyorsan megtehetjük a Beállítások menü (kis fogaskerék jobb felül) Általános szekciójában.
Akik már használták a Labs megoldását, náluk automatikusan ki lesz pipálva ez a funkció, és csak azt kell esetleg eldönteniük, hogy 5, 10, 20 vagy 30 másodpercet kérnek esetleges meggondolatlan cselekedetük korrigálására. A Google gyors átállást ígért: a tervek szerint legkésőbb két héten belül minden felhasználónál aktiválódik az új rendszer.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak