Az Apple két olyan céget is felvásárolt, amely az MI területén tevékenykedik.

Bár a magyar felhasználók egyelőre nem sokat profitálnak belőle, a mobilgyártók egyre közelebb kerülnek a valóban okos készülékek megalkotásához. A Google Asszisztens, vagy annak Now On Tap funkciója a szokásainkhoz, életünkhöz igazodva lát el bennünket infókkal, de a Siri, vagy a Cortana már egy névvel, illetve hanggal ellátva alkotja meg a virtuális segítséget.

Lett egy percepciójuk

A mobilokra tervezett, mesterséges intelligencián alapuló funkciók aktívan foglalkoztatják a kutatókat, aminek egyértelmű jele az Apple legutóbbi felvásárlási aktivitása is. A Bloomberg úgy tudja, hogy a vállalat megszerezte a Perceptio nevű startupot, mely tényt egyébként a cég nem kommentált. Az üzlet körülményei mellett azt sem tudjuk, hogy pontosan mire lesz jó ez a technológia az Apple-nek, de az beszédes, hogy a cég fejlett, mesterséges intelligencián (MI) alapuló, mobilokra specializált rendszereket fejleszt.

A startup két alapítója (Nicolas Pinto és Zak Stone) korábban mély tanuláson alapuló, képfelismerő algoritmusokon dolgozott, így a Perceptio profilja is valami hasonló. Hogy ez pontosan mi, azt egyelőre csak találgatni lehet, de az biztos, hogy köze van a képalkotáshoz, a machine learninghez és ahhoz, hogy a módszer anélkül működik a felhasználók eszközein, hogy hozzáférne a kényes adatokhoz. Ez különösen passzol az Apple hitvallásához, amelynek vezérelve, hogy soha, semmilyen körülmények között sem gyűjtenek érzékeny, személyes információkat a felhasználókról.

Rajta vannak a témán

Az Apple nagy lépésekkel szeretne haladni ezen a területen, ezt támasztja alá a VocallQ felvásárlása is. A brit vállalkozás a Perceptiohoz hasonló tevékenységet folyat, az MI erejét azonban itt nem a képekhez, hanem a hangfelismeréshez használják.

A brit startup a természetes nyelvek feldolgozásával, valamint annak gépi tanulási problémáival foglalkozik, vagyis azzal, hogy a számítógép jobban és pontosabban megértse a természetes nyelveket, és ennek nyomán a reakciói is egyre természetesebbek és pontosabbak legyenek. Ebből egyenesen következik (következhet), hogy a cég a Siri képességeit szeretné még magasabb szintre emelni.

Az iparágon belül az összes nagy technológiai céget foglalkoztatja az MI, deep, machine learning témaköre, illetve az, hogy mit lehet ebből kihozni. Éppen egy éve adtunk hírt arról, hogy a Qualcomm egy kísérleti, mesterséges intelligencián alapuló alkalmazáson dolgozik. Az ötlet szerint a jövő mobiljai képesek lesznek értelmezni, hogy a kamera miről készít fotót, de az arcok felismerése, azonosítása sem okozhat különösebb problémát. Az Amazon házon belüli fejlesztésekkel próbálja hasznosítani a gépi tanulás vívmányait. Ennek az lesz a feladata, hogy mindig a friss, és releváns értékelések kerüljenek a vásárló elé, amivel sokkal hatékonyabb lehet a megrendelés folyamata.

Konzumer tech

A Microsoft piacra dobta hordozható vékonykliensét

A fekete doboz összeköti a felhasználót a vállalati Windows 365-tel. A laptopot azonban nem váltja ki.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.